17.03.2003

Coffee Heaven chce wyemitować obligacje

Emisja będzie skierowana do inwestorów kwalifikowanych

CHI Polska, właściciel kawiarni Coffee Heaven, wyemituje obligacje warte 20 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci barów kawowych. Obligacje znajdą się na rynku zapewne już w kwietniu.

Na razie pod szyldem Coffee Heaven działa 12 placówek, m.in. w Warszawie, Trójmieście i Łodzi. W tym roku zostanie uruchomiona pierwsza kawiarnia we Wrocławiu. Na celowniku są też Szczecin, Kraków czy Poznań.

Firma rozpoczęła działalność w Polsce w sierpniu 2000 r. Początkowo była zależna od Bakery Services, angielskiej firmy działającej w branży piekarniczej, w listopadzie 2001 r. została oddzielona. Obecnie działa w Polsce jako CHI Polska jest notowana na wolnym rynku inwestycyjnym giełdy londyńskiej.

Według wypowiedzi dla Pulsu Biznesu Michała Pajewskiego, negocjatora w Cushman&Wakefield&Baker, Polska jest młodym rynkiem pod względem kultury picia kawy. Dopiero od około trzech lat powstają bary kawowe. Największymi w Polsce sieciami są: Tchibo, Coffee Heaven, Stoney Point Java, Nescafe, Mercer`s, Segafredo i Twice. W najbliższym czasie na nasz atrakcyjny i wciąż nienasycony rynek mają wejść kolejne sieci zachodnie

Więcej: Puls Biznesu, Agnieszka Janas, 13 marca 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0