24.03.2003

Kandydaci do tytułu Huzara Europy

Trwa konkurs Huzar Europy, ogłoszony przez Puls Biznesu i radiową Trójkę. Szukane są małe i średnie firmy, które świetnie się czują w Unii Europejskiej i znalazły receptę na podbój tamtejszych rynków.

Konkurs trwa od tygodnia, nadeszły już pierwsze zgłoszenia, wśród nich zalalazła się jedna z firm rozwijająca sieć franchisingową.

Junak Motor: liczy się polskość

Junak Motor ma jasną strategię: promuje i sprzedaje polski produkt, szczególnie podkreślając jego polskość. - Firma jest w 100 procentach polska. 50 procent udziałów należy do mnie, pozostałe do Towarzystwa Doradztwa i Inwestycji. Na mocy umów z Polmo Szczecin jesteśmy prawnym kontynuatorem produkcji Junaka. W kwietniu obchodzimy 50 – lecie istnienia - wyjaśnia Dariusz Rudnicki, współwłaściciel Junak Motoru.

Pozycja Junak Motoru jest budowana przez cztery segmenty: produkcję sprzętu motocyklowego i akcesoriów, budowę wypożyczalni Junak Rent sieć barów Junak Cafe oraz gadżety i dodatki. Jak zastrzega firma, to drugi rok jej funkcjonowania w nowej formie prawnej i wiele projektów znajduje się w fazie realizacji.

- W Polsce otworzyliśmy już 23 punkty dealerskie, przygotowujemy się do ekspansji. Trwają negocjacje z Węgrami, Litwą i USA (Chicago), gdzie powstaną nasze przyczółki w przyszłym sezonie - mówi Dariusz Rudnicki.

Więcej: Monika Niewinnowska, Puls Biznesu, 24 marca 2003, str. 26

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0