Germanos na Targach On-line

Środa
02.04.2003
Na pytania internautów odpowiadał Michał Wawrzynowicz z Germanos Polska.
 

Redakcja: Witamy, o godzinie 10.00 rozpocznie się spotkanie z Michałem Wawrzynowiczem, dyrektorem ds. strategii i marketingu firmy Germanos.

Bartek_1978: Jeżeli posiadam przewidywaną sumę 50 tys. czy muszę jeszce wyszukać odpowiedniego lokalu, czy pomagacie w jego znalezieniu?
Michał Wawrzynowicz: Dzień dobry, witam na targach on-line. Istnieją zawsze dwa rozwiązania: potencjalny biorca zgłasza propozycję swojego lokalu, drugą możliwością jest prowadzenie już istniejącego w sieci salonu sprzedaży.

Bartek_1978: Czy są jakieś wymagania co do odległości punktu od innego sklepu autoryzowanego przez PTC?
Michał Wawrzynowicz: Ze względu na obowiązujące zasady współpracy z operatorem minimalna odległość pomiędzy istniejącymi punktami sprzedaży wynosi 350 metrów.

Bartek_1978: W czym Wasza oferta jest lepsza od firm Tele-hit czy Eurotel. Kwota przewidywanego aportu jest znacznie wyższa, co więcej w zamian jest oferowane dla franchisobiorców?
Michał Wawrzynowicz: W przypadku naszej sieci oferujemy nie tylko usługi i produkty dostarczane przez operatora tak jak jest to w przypadku wspomnianych przez Pana sieci. Oferujemy klientom kompleksowe rozwiązanie w zakresie telefonii komórkowej i produktów nowych technologii. W naszych punktach sprzedaży posiadamy pełną gamę akcesoriów do telefonów komórkowych jako jedyni w Polsce oferujemy serwis techniczny na miejscu, posiadamy również dodatkową ofertę w postaci telefonów stacjonarnych i drobnych gadżetów elektronicznych.

Mariusz: Czy na sprzedaży komórek można zarobić? Czy jest to perspektywiczny biznes?
Michał Wawrzynowicz: Cieszę się, że padło to pytanie, wiele osób twierdzi, że rynek telefonii komórkowej w Polsce jest już nasycony, jednak porównując podstawowy wskaźnik jakim jest penetracja z innymi krajami Europy Centralnej jesteśmy cały czas w tyle. Według nas w Polsce penetracja w najbliższych latach osiągnie poziom dzisiejszej średniej europejskiej, tj. około 70%. Daje nam to wzrost około 8% rocznie, przeliczając to na liczbę nowych klientów i imigrujacych ( zmieniających sieć) mamy do czynienia z rynkiem około 6 milionów klientów rocznie.

halimar: Proszę o przybliżenie zasad dla biorcy oraz sposobu współpracy.
Michał Wawrzynowicz: Aby rozpocząć współpracę z naszą siecią należy posiadać własny lokal lub przejąć jeden z już istniejących w sieci punktów sprzedaży, należy również dysponować kwotą około 80 tysięcy złotych (25 tys. to inwestycja w zakup sprzętu IT, opłatę licencyjną i urządzenia serwisowe, a 55 tys. to kwota wstępnego zakupu produktów). Powyższa inwestycja ma charakter orientacyjny i dotyczy punktu sprzedaży o powierzchni około 40 mkw. My ze swojej strony oferujemy pełną opiekę i pomoc w prowadzeniu działalności, polegającą na szerokim zakresie bezpłatnych szkoleń, opiece merytorycznej regionalnych przedstawicieli i product managerów, oferujemy również zakrojone na szeroką skalę działanie promocyjno marketingowe (jako jedyna sieć sprzedaży telefonii komórkowej prowadzimy własną kampanię telewizyjną).

Mariusz: Czy nie uważa Pan, że punktów sprzedaży telefonów komórkowych jest w Polsce już za dużo?
Michał Wawrzynowicz: Porównując liczbę punktów w sprzedaży w Polsce w przeliczeniu na ilość mieszkańców (około 2300 na 39 milionów mieszkańców) jesteśmy daleko w tyle za krajami Unii Europejskiej.

WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Własny biznes z małym kapitałem

Polecam www.reprograf.com.pl pomogą przy rozwijaniu własnej drukarni. Bogaty asortyment dobrej jakości sprzętów do druku i innych materiałów pomocniczych będzie w sam raz.

231 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - minion rush...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

Pewnie że warto otworzyć taki sklep, teraz sklepy internetowe są jak najbardziej na topie, przecież każdy już kupuje online. Ważne że klient będzie zadowolony z...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing this great website.. have a nice day.. thanks. professional dissertation writers from singapore

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

There are many students who get nervous breakdown when they think about doing the Essay themselves. In order to be on the safer side most of the students who don’t know the...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Our creative experts ensure that every Custom Soap Boxes or Custom Hair Extension Boxes order is catered with care, quality and efficiency. A unique product packaging design...

90 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018