Germanos na Targach On-line

Środa
02.04.2003
Na pytania internautów odpowiadał Michał Wawrzynowicz z Germanos Polska.
 

Aleksander: Czy można prowadzić kilka punktów w sieci Germanos?
Michał Wawrzynowicz: Współpracujący z nami franchisobiorcy na ogół rozpoczynają działalność od prowadzenia jednego punktu sprzedaży. Pozwala nam to na poznanie możliwości i potencjału danego partnera, a jemu na ocenę opłacalności uczestnictwa w naszej sieci. W chwili obecnej wielu naszych franchisobiorców prowadzi 2 - 3, a nawet 6 puktów sprzedaży.

romario: Czy teraz jest dobry moment na dołączenie do sieci, czy rynek nie jest na to za trudny?
Michał Wawrzynowicz: Po rzeczywiście nienajlepszym roku 2002 dla całego rynku w Polsce początek roku 2003 pokazał, że nadal mamy do czynienia z ogromnym potencjałem drzemiącym na rynku telefonii komórkowej w marcu osiągnęliśmy najwyższy poziom sprzedaży od początku naszej działalności. Według nas w ciągu najbliższych miesięcy ten pozytywny trend nie ulegnie zmianie i liczba osób chętnych do odwiedzenia i dokonania zakupów w naszej sieci będzie stale rosła.

Redakcja: Na czym zarabia franchisobiorca Germanos?
Michał Wawrzynowicz: Wynagrodzenie franchisobiorcy składa się z kilku elementów:
1/ Za podpisanie umowy lub aneksu do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych franchisobiorca otrzymuje prowizję.
2/ Za sprzedaż produktów Pre-Paid, akcesoriów, usługi serwisowej oraz pozostałych produktów, które oferujemy franchisobiorca otrzymuje marżę uzależnioną od wygenerowanego obrotu.

honda: Wcześniej nazywaliście się Eko-Contel. Skąd pomysł na zmianę nazwy?
Michał Wawrzynowicz: W marcu 2001 roku firma Eko-Contel dołączyła do międzynarodowej grupy firm Germanos. Naturalną konsekwencją tego zdarzenia była zmiana nazwy pod koniec zeszłego na Germanos Polska Sp. z o.o.

Aleksander: Ile wynosi wielkość inwestycji i jaki jest okres zwrotu?
Michał Wawrzynowicz: Jak już wspomniano wcześniej kwota inwestycji wynosi około 80 tysięcy złotych, z czego ponad 50 tysięcy to zakup produktów. Zwrot powyższej inwestycji jest uzależniony w dużej mierze od franchisobiorcy. Z naszego doświadczenia znamy przypadki pełnego zwrotu inwestycji (z wyłączeniem zakupu produktów) w ciągu 2 do 3 miesięcy, ale średnio okres ten wynosi około 6 miesięcy.

honda: Prowadzicie dość drapieżną kampanię reklamową. Jak to się odbija na sprzedaży? Czy biorcy uczestniczą w kosztach reklamy?
Michał Wawrzynowicz: Prowadzone przez nas działania reklamowo - marketingowe zawsze przynoszą wzrost sprzedaży reklamowanych produktów i usług. W chwili obecnej wydajemy comiesięczne gazetki zawierające pełną ofertę naszej sieci, jak również listę salonów sprzedaży. 16 marca rozpoczęliśmy jako pierwsza sieć sprzedaży w Polsce kampanię telewizyjną. Tego typu działania mamy zamiar kontynuować przez cały rok, nie zapominając również o działaniach lokalnych przeznaczonych dla pojedynczych punktów sprzedaży. Reklamowe działania ogólnopolskie są w całości finansowane przez naszą firmę. Franchisobiorca partycypuje jedynie w działaniach reklamowych prowadzonych lokalnie.

Wisniewski: Czy Pan, znając wszelkie tajniki współpracy zarówno ze strony f-dawcy jak i f-biorcy zdecydowałby się na otwarcie salonu Germanos?
Michał Wawrzynowicz: Jak najbardziej, jednak ze względu na wykonywaną przeze mnie pracę muszę pozostać po stronie franchisobiorcy.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018