03.04.2003

99 sklepów Muszkieterów

W kwietniu Muszkieterowie uruchamiają trzy nowe markety, które powiększą Grupę do 99 placówek.

Otwarcia nastąpią w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) i w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Od 23 kwietnia pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy w Bricomarche w Nowym Sączu ( woj. małopolskie).

Intermarche w Nowym Tomyślu otwiera franczyzobiorca, który kieruje już w tym mieście podobnym obiektem, jednakże w innej części miasta. Nowy Intermarche liczy 550 m2 powierzchni sprzedaży i dysponuje parkingiem na 36 samochodów. To 25 sklep Muszkieterów w województwie wielkopolskim.

Punkt w Białogardzie został zbudowany wg jednej ze standardowych koncepcji Muszkieterów – jego powierzchnia sprzedaży wynosi 900 m2, liczy 7 kas. Przy białogardzkim Intermarche znajduje się obszerny parking, zaplanowany na ok. 150 miejsc. To siódma placówka w województwie zachodniopomorskim. Sklep Muszkieterów jest typowym sklepem osiedlowym, usytuowanym poza centrum miasta, przy dużym osiedlu mieszkalnym. Natomiast 22 kwietnia odbędzie inauguracja Bricomarche w Nowym Sączu. Kolejny sklep Muszkieterów jest częścią większego kompleksu handlowego Europa II, znajdującego się w centrum Nowego Sącza. Nowosądecki Bricomarche będzie czwartym marketem Grupy w województwie małopolskim.

Na koniec kwietnia br. Muszkieterowie będą zarządzać 99 sklepami, 82 Intermarche i 17 Bricomarche. W tym roku Grupa zainwestuje w Polsce około 350 mln zł, które pochłonie budowa 50 zaplanowanych na ten rok sklepów, a także nowa baza logistyczna. Rok 2002 Muszkieterowie zamknęli obrotami w wysokości 1 200 mln zł. Obrót Grupy Muszkieterów w Europie, gdzie kierują 7 680 punktami sprzedaży, wyniósł 38, 4 mld euro, a po zeszłorocznym aliansie z liderem dystrybucji hiszpańskiej Grupą Eroski ponad 41 mld euro.

Info: Grupa Muszkieterów