17.04.2003

Nowe kawiarnie Nescafe

W ciągu najbliższego kwartału Nestle zamierza rozbudować sieć swoich kawiarni Nescafe i pojawić się w głównych miastach Polski.

- Planujemy otwarcia m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Wrocławiu. Mamy oczywiście plany szerszej ekspansji, ale ze względu na obecną sytuację gospodarczą w kraju na razie tylko kilka miast może zapewnić dobre wyniki inwestorom - powiedziała Nowościom Gastronomicznym Małgorzata Szlendak, specjalista ds. PR Nestle Polska.

Obecnie koncern posiada pięć kawiarni Cafe Nescafe, z czego cztery znajdują się w Warszawie (CH Targówek, CH King Cross przy ul.Jubilerskiej, Galeria Mokotów i przy ul. Nowy Świat), a jedna w Poznaniu. Działalność Cafe Nescafe oparta jest na zasadzie franczyzy.

- Cały czas poszukujemy partnerów, którzy chcieliby zainwestować w nowe kawiarnie - mówi miesięcznikowi Szlendak. - Nasz pomysł na kawiarnie pozwala na otwarcie lokalu zarówno poprzez zagospodarowanie części dużej powierzchni np. centrum handlowego oraz jego niezależnego punktu. W związku z tym można łatwo dostosować go do funkcjonowania w takich miejscach jak kinowe multipleksy, dworce, lotniska. Nie wykluczamy więc możliwości otwierania swoich Cafe Nescafe w takich miejscach.

W zależności od lokalizacji kawiarni oraz jej powierzchni koszt inwestycji może wahać się od 120 do 300 tys. zł.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, nr 4, kwiecień 2003, str. 10

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0