Mexx w katalogu firm

Wtorek
29.04.2003
Mexx - sieć sklepów z niekonwencjonalną odzieżą poszukuje biorców na terenie Polski.
 
Koncepcja odzieży Mexx obejmuje kolekcje damską i męską, również kolekcję sportową, dziecięcą i młodzieżową. W odróżnieniu od innych marek Mexx oferuje 12 kolekcji na 12 miesięcy, które są dostępne w sprzedaży u schyłku sezonu poprzedzającego. Firma proponuje 6 rodzajów serii skierowanych do różnych grup docelowych – Mexx Women i Mexx Men, przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w wieku 20 – 40 lat, XX by Mexx – to kolekcja przeznaczona dla awangardowych, młodych kobiet i mężczyzn w wieku 16 – 30 lat, Mexx Sport – odzież i akcesoria sportowe dla kobiet w wieku 20 – 40 lat, Mexx boys and girls – ubranka dla dzieci od 3 do 12 lat, MiniMexx i BabyMexx – to ubranka dla maluchów od 6 miesięcy do 3 lat i noworodków do pierwszych 6 miesięcy życia.

Odzież Mexx jest obecnie dostępna w 48 krajach na całym świecie. W Polsce ubrania z kolekcji damskiej i męskiej są dostępne już od 1998 roku w sklepach Royal Collection w ramach tzw. shop-in-shop (część powierzchni sklepu jest wyłącznie przeznaczona na ekspozycję kolekcji Mexx). W Warszawie jest obecnie 4 takie sklepy i jeden w Krakowie. Firma Mexx rozpoczęła oficjalną działalność na rynku polskim w lipcu 2002 roku. Z początkiem marca zostały otwarte dwa sklepy franchisingowe w Warszawie i Gdańsku.

-Mexx to nie tylko ubrania, to również styl życia i bycia. Klienci poza kupowaniem ubrań i akcesoriów firmy, mniej lub bardziej świadomie - biorą również udział w kreowaniu filozofii marki, z którą się utożsamiają- mówi Magdalena Fedorowicz, dyrektor rozwoju sieci Mexx. – Filozofia marki Mexx odzwierciedla postawę niezależnego indywidualisty. Kampanie reklamowe firmy Mexx przedstawiają kobiety i mężczyzn o różnym pochodzeniu i wieku, o różnych doświadczeniach, zajęciach, aspiracjach i korzeniach kulturowych. Są ludźmi wnoszącymi coś znaczącego w życie społeczeństwa. – dodaje pani Fedorowicz.

Firma planuje dynamiczny rozwój franchisingowy w Polsce. Sklepy powinny znajdować się w galeriach handlowych lub przy głównych ciągach komunikacyjnych w największych aglomeracjach miejskich.

Pierwszy w Polsce sklep franchisingowy został otwarty w marcu w Parku Wola w Warszawie. Współudziałowcem jest pan Jacek Pasiewicz.

- Szukałem marki z tzw. „górnej półki”, firmy która chciałaby zaistnieć w Polsce. Często spotykałem się z odmownymi odpowiedziami. Dużo zachodnich firm nie chce inwestować w naszym kraju, lub zamierza uczynić to dopiero po roku 2004. Mexx jest firmą, która chętnie nawiązała kontakt z Polakami - uważa pan Pasiewicz.

Info: Mexx
Małgorzata Samborska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018