05.05.2003

Logo Star na stacjach Orlenu?

Niemieckie stacje kupione przez PKN mają działać pod dwiema markami.

Część stacji otrzyma logo Orlen - dowiedziała się Stacja Benzynowa.

- Co do pozostałych, prace trwają. Jedną z opcji jest logo Star, ale nie ma jeszcze żadnych zobowiązujących decyzji w sprawie drugiego brandu - zastrzegła Beata Karpińska z PKN-u. Logo ma być dobierane w zależności od przyporządkowania stacji do konkretnej klasy.

Stacje u naszych zachodnich sąsiadów podzielone są na kilka klas. Pierwsza, najwyższa, oferuje wysoką jakość i poziom cenowy. Według informacji Stacji Benzynowej, Orlen chciałby znaleźć się w drugiej klasie, zwłaszcza pod względem jakościowym. Cenowo koncern chce zejść do kategorii trzeciej. Nie wszystkie placówki zakwalifikują się do jednej grupy. Stacje mogą być więc w różnych klasach. Zależnie od klas, placówki będą działać pod różnymi brandami. Jak się okazuje, Niemcy przywiązują dużą wagę do marki. Ostrzega przed tym Sigrid Pook, menedżer BTG Minden, stowarzyszenia zrzeszającego niemieckie stacje i myjnie.

- Orlen może napotkać trudności z wchodzeniem na rynek, bo logo z orłem jest tu zupełnie nieznane - wyjaśnił Pook Stacji Benzynowej. Część ekspertów zapewnia jednak, że niemieckich klientów przede wszystkim interesować będzie wysoka jakość produktów i usług. Zmiana marki na 494 przejętych od BP obiektach ma nastąpić do końca 2003 roku.

Więcej: Stacja Benzynowa, maj 2003 rok, nr 5, str.6

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0