Café NESCAFÉ na Targach On-line

Środa
14.05.2003
Na Targach On-line gościł Radosław Drabik z Nestle Polska.
 

Kawiarek: Jak wygląda sezonowość sprzedaży w Cafe Nescafe? Kiedy najlepiej otworzyć kawiarnię?
Radosław Drabik: Sezonowość jest pojęciem bardzo względnym. W cantrach handlowych sezon trwa cały rok, w centrach miast chłodne miesiące są z pewnością lepsze, dla nowej Cafe NESCAFE w Sopocie sezon rozpoczyna się w lato. Każda lokalizacja ma swoje specyficzne warunki działania. Natomiast bez względu na lokalizację wiemy, jak wspierać sprzedaż w zależnośći od pory roku.

hh: Skoro dla Nestle Cafe NESCAFE to marketing, to czy nie istnieje groĽba, że projekt Cafe NESCAFE zostanie kiedyś zawieszony? Co wtedy stanie się z biorcami?
Radosław Drabik: Decyzja o prowadzeniu konceptu Cafe NESCAFE była decyzją strategiczną, taka działalność nie może być tymczasowa i nie jest to zwykła promocja marki - jest to odzielny biznes.

misia: Która kawusia jest najsmaczniejsza według Pana, Panie Radku?
Radosław Drabik: Dziękuję za tak miłe pytanie. Moją ulubioną kawą z menu Cafe NESCAFE jest Filiżanka Nescafe (na drugim miejscu Latte Amaretto).

rak: Jak pozycjonujecie się na rynku względem konkurencji? Jesteście tańsi czy drożsi?
Radosław Drabik: Cafe NESCAFE jest kawiarnią dla każdego. Ceny podstawowych produktów są niższe niż u kilku konkurentów.

Ania: Czy biorca może urządzać w swojej kawiarni koncerty, wystawy malarstwa, itp., żeby urozmaicić ofertę i zachęcić klientów do przyjścia do kawiarni?
Radosław Drabik: Nigdy nam się to jeszcze nie zdarzyło, ale jeśli w danej kawiarni są warunki, aby zorganizować małą wystawę to nie powinno być przeszkód.

rak: Nie obawiacie się wejścia sieci Starbucks? Jak wejdą, będą na każdym rogu...
Radosław Drabik: Każdy nowy coffee shop (lub sieć coffee shopów) jest kolejnym czynnikiem, który świetnie buduje kulturę spożycia kawy poza domem. Tak więc nie obawiamy się konkurencji, a nawet cieszymy się, że taka istnieje.

Maciej: Czy oczekujecie od potencjalnego biorcy doświadczenia w prowadzeniu lokalu gastronomicznego?
Radosław Drabik: Doświadczenie gastronomiczne nie jest wymagane.

Patrycja: Czy wszystkie sprzedawane w kawiarni produkty (ciastka, kanapki)pochodzą ze Ľródła przez Was wskazanego, czy biorca może sam znaleĽć dla siebie dostawcę?
Radosław Drabik: Kilka produktów takich jak Nescafe, lody Nestle Scholler, napoje zimne, wody mineralne są obligatoryjne. Kanapki, ciastka wybieramy od lokalnych dostawców wspólnie z franchisobiorcami.

Masia: Kiedy powstał pomysł sprzedaży licencji i rozwoju sieci franchisingowej?
Radosław Drabik: W Polsce pomysł powstał w 2000 roku, bazował on na doświadczeniach NESCAFE z innych rynków (przede wszystkim z angielskiego).

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Siłownia

Osobiście postawiłem jednak na mały basen zamiast siłowni. Polecam zerknąć, znalazłem na ten temat ciekawy artykuł...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

You write a great great article about business and giving great website for help in every business thank you.Thanks Subway Surfers Download

128 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Społeczność Franchising.pl

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi ofertami bankowymi http://rafagliski.oferty-kredytowe.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

Get the assignment help Hamilton for graduate students by the expert assignment writers at Students Assignment Help. Our experts are fluent in writing assignments without...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

This post is not just informative but impressive also. The post is so convincing that it created an urge to choose My Assignment Help services. You can email us at...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Biznes na wsi to spory wydatek, ale się opłaca. Musisz jednak od samego początku zminimalizować koszty (oczywiście te, które się da). Ja zamawiam online części (John...

124 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Dior, Versace, Hugo Boss, Armani, Gucci - w jednym sklepie!?

Ja myślę, że jakiś Versace sklep na zasadzie Dessale.pl będzie w porządku. Zobaczcie sobie jak to funkcjonuje :) https://www.dessale.pl/versace-collection

4 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

W obecnych czasach monitoring jest nieodzowny , tak samo systemy alarmowe. Po prostu trzeba to mieć, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy złodziej będzie chciał skorzystać...

67 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018