Café NESCAFÉ na Targach On-line

Środa
14.05.2003
Na Targach On-line gościł Radosław Drabik z Nestle Polska.
 

Niuńka: Czy są kawiarnie Nescafe w miejscowościach turystycznych nad morzem lub w górach? Czy preferujecie duże miasta?
Radosław Drabik: Cafe NESCAFE powstaje i będzie powstawało w wielu miejscach, również turystycznych. 30 kwietnia 2003 ruszyła Cafe NESCAFE Sopot. W Zakopanem jeszcze nas nie ma.

Artur: Czy kawa rozpuszczalna smakuje Polakom? Czy w Polsce jest kultura picia kawy, która pozwala na rozwijanie biznesu Cafe Nescafe? Jak Polacy lubią pić kawę, ma Pan jakieś swoje obserwacje? Wiemy jak to jest we Francji, we Włoszech, a u nas?
Radosław Drabik: Na trzy kawy wypijane przez polskiego konsumenta jedna jest przygotowana z kawy rozpuszczalnej. Trendy jednak pokazują, że bardziej dynamicznie rośnie segment kaw rozpuszczalnych.

Artur: Jakie kryteria decydują o wyborze biorcy? W jaki sposób poszukujecie biorców?
Radosław Drabik: Aktualnie wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio ze mną, chętnie wyjaśniam telefonicznie jak również w trakcie spotkań podstawowe kwestie. Pierwszy kontakt to najczęściej e-mail: radoslaw.drabik@pl.nestle.com

Jakub: Czy w Cafe Nescafe można napić się herbaty? Jaka jest podstawowa oferta kawiarni?
Radosław Drabik: Oprócz szerokiego wyboru z menu kawowego, w Cafe NESCAFE można napić się także herbaty, napojów zimnych gozowanych i niegazowanych, soków, zjeść croissanta, ciastko, tort, kanapkę lub pyszne lody.

Patrycja: Czy Cafe Nescafe wymaga od biorcy zainwestowania własnej gotówki czy biorca może wspierać się kredytem?
Radosław Drabik: Przy każdej inwestycji omawiamy różne formamy pozyskania środków. Niektóre lokalizacje dają podstawy szybkiego zwrotu nawet przy zaciągnięciu kredytu. Jest to sprawa indywidualna.

Patrycja: Czy biorca musi ściśle realizować Waszą strategię? Czy jest miejsce na jego pomysły?
Radosław Drabik: Każda indywidualna inwencja jest mile widziana, jednak zawsze musi być akceptowana przez Nestle.

Redakcja: Jaki jest plan docelowy dla konceptu Cafe NESCAFE? Ile chcecie mieć kawiarni, jakich oczekujecie efektów (finansowych, marketingowych) od sieci?
Radosław Drabik: Ilość docelowa kawiarni Cafe NESCAFE nie jest z góry narzucona. Potencjał dobrych lokalizacji miejskich lub galerii handlowych jest ograniczony, jednak nie ma ograniczeń w kreowaniu rozwoju małych punktów (do 15 metrów kawadratowych). Cel pojedynczej Cafe NESCAFE to zapewnienie dobrego biznesu inwestorowi, cel całej sieci to lepszy biznes dla inwestorów płynący z rozwoju sieci, a dla Nestle zdobywanie nowych konsumentów, budowanie marki i sprzedaży.

Kamila: Czy Polacy lubią wypić szybką kawę w drodze do pracy? Na ogół jeśli umawiamy się na kawę, to oznacza, że idziemy posiedzieć i pogadać.
Radosław Drabik: Z naszych obserwacji wynika, że Polacy lubią posiedzieć przy kawie, jednak z miesiąca na miesiąc, powoli, ale rośnie sprzedaż kaw "na wynos"

kat: Czy Coffee Heaven ma więcej czy mniej punktów od Was? W Warszawie są widoczni, czy ustawiacie ceny pod nich?
Radosław Drabik: Coffee Heaven ma kilka punktów więcej, nie ustawiamy cen pod nich, ale uważnie obserwujemy działalność wszystkich konkurentów. Jak wspomniałem wcześniej ten rynek w Polsce dopiero się rodzi.

Redakcja: Nasze spotkanie powoli dobiega końca. Czekamy na ostatnie pytania od internautów.

Kandzi: Słyszałem, że co sekundę na całym świecie wypitych jest 3600 filiżanek Nescafe, czy to prawda?
Radosław Drabik: W Polsce NESCAFE jest niekwestionowanym liderem w segmencie kaw rozpuszczalnych z udziałem 2 razy większym niż najbliższa marka konkurencyjna. Na świecie w kawie rozpuszczalnej Nestle posiada 60% udziałów w kawie rozpusczalnej i kontroluje około 20% światowego rynku kawy. Tak więc, co 5 filiżanka wypijana na świecie to NESCAFE. Co sekundę wypija się na świecie około 3900 filiżanek NESCAFE.

Redakcja: Dziękujemy Pany Radkowi Drabikowi z Nestle za wizytę na Targach On-line, a wszystkim gościom portalu za zadawanie pytań. Zapraszamy na następne spotkania z przedstawicielami sieci franczyzowych.

<-- WSTECZ

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Własny biznes z małym kapitałem

Polecam www.reprograf.com.pl pomogą przy rozwijaniu własnej drukarni. Bogaty asortyment dobrej jakości sprzętów do druku i innych materiałów pomocniczych będzie w sam raz.

231 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - minion rush...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

Pewnie że warto otworzyć taki sklep, teraz sklepy internetowe są jak najbardziej na topie, przecież każdy już kupuje online. Ważne że klient będzie zadowolony z...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing this great website.. have a nice day.. thanks. professional dissertation writers from singapore

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

There are many students who get nervous breakdown when they think about doing the Essay themselves. In order to be on the safer side most of the students who don’t know the...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Our creative experts ensure that every Custom Soap Boxes or Custom Hair Extension Boxes order is catered with care, quality and efficiency. A unique product packaging design...

90 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018