22.05.2003

Ulla Popken w katalogu firm

W Katalogu Firm Franchisingowych prezentujemy firmę Ulla Popken - sieć sklepów z damskimi ubraniami w dużych rozmiarach

Ulla Popken to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży damskiej odzieży w dużych rozmiarach. Firma powstała w 1968 roku. Początkowo zajmowała się projektowaniem i produkcją ubrań ciążowych. Potem Ulla Popken zauważyła, że zaopatrują się u niej nie tylko kobiety w ciąży. Postanowiła rozszerzyć ofertę o ubrania dla kobiet noszących rozmiary powyżej 42. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy sklep franchisingowy powstał w 1984 roku i był to przełomowy moment w rozwoju sieci.

W ciągu trzydziestu pięciu lat istnienia Ulla Popken stała się liderem na światowym rynku ubrań kobiecych w dużych rozmiarach. Sieć liczy sobie ponad 250 butików na całym świecie. Sklepy Ulla Popken znajdują się w Niemczech, Austrii, Holandii, Francji, USA, Irlandii, na Węgrzech, w Grecji i Kuwejcie.

Sekret powodzenia przedsięwzięcia "Moda od rozmiaru 42" opiera się na dobrej jakości ubrań. Ulla Popken osobiście dba o to, by zapewnić sieci bogactwo asortymentu i najnowsze wzornictwo. Na każdy sezon (wiosna, lato, jesień, zima) wydawany jest nowy katalog.

Dziś niemiecka firma zamierza wejść na polski rynek. Jej przedstawiciele uważają, że nie ma w Polsce sklepów oferujących asortyment podobny do kolekcji Ulla Popken - w dużych rozmiarach (od 42), ale modny, przeznaczony dla kobiet młodych duchem, odpowiedni na wszelkie okazje. Dlatego też firma zamierza wypełnić tę lukę na polskim rynku.

Przedstawiciele Ulla Popken w Polsce - firma Berger&Berger - prowadzi nabór franczyzobiorców. Poszukuje partnerów na terenie całego kraju. Potencjalny biorca powinien dysponować lokalem o powierzchni 100 – 170 mkw. Wszelkie informacje dostępne są u Anny Bombały (Berger&Berger).

Info: Berger&Berger

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora