04.06.2003

McDonald`s wyda 66 mln zł

McDonald`s, do którego należą w Polsce 203 restauracje szybkiej obsługi, w ciągu dwóch lat zamierza zainwestować 66 mln zł w uruchomienie 20 nowych placówek i modernizację istniejących

McDonald`s który w Polsce wyłożył już 650 mln zł, nie ustaje w nowych projektach. W ciągu dwóch lat zamierza otworzyć w Polsce od 10 do 20 nowych restauracji. Powoli będzie się także zmieniał wizerunek istniejących już placówek. Na rozbudowę sieci w Polsce spółka zamierza wydać 66 mln zł.

- Koszt przygotowania każdej nowej placówki wynosi około 3 mln zł, a remont – około 20 proc. tej kwoty. Jeśli sytuacja w gospodarce się poprawi, na pewno przyspieszymy tempo inwestycji – powiedział Pulsowi Biznesu Dragos Pavicevic, dyrektor generalny McDonald`s Polska.

Zapowiada, że w tym roku spółka poprawi wynik finansowy „o kilka procent” McDonald`s zamknął 2002 r. w Polsce zyskiem sięgającym 19 mln zł (przy 505 mln zł obrotów) – rok wcześniej było to 11 mln zł. Dragos Pavicevic przyznaje, że koniunktura rynku zmniejszyła tempo rozwoju sieci, ale lepszy zysk będzie możliwy właśnie dzięki zmianie wizerunku firmy i uruchomienia nowych restauracji.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 9 tys. osób. 95% żywności (poza kawą i sokami pomarańczowymi) dostarczają krajowi producenci. Zaopatrują oni także restauracje w sieci na Łotwie, Litwie i w Estonii.

Więcej: Katarzyna Kozińska, Puls Biznesu, 4 czerwca 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0