07.07.2003

Rosenthal w Sopocie

Franczyzowa sieć Rosenthal Cafe powiększyła się o kolejną kawiarenkę, tym razem w Sopocie.

W Polsce istnieje już 5 kawiarenek Rosenthal Cafe. Ta w Sopocie, zaprojektowana przez szczecińskiego plastyka, Piotra Ledóchowskiego, powstała w centrum handlowym "Rezydent". Centrum jest ekscentryczną budowlą z fasadą sprawiającą wrażenie, jakby miała runąć na przechodniów. W otwarciu Rosenthal Cafe uczestniczył m.in. wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek. W kawiarence można kupić porcelanę renomowanych firm, takich jak: Furstenberg, Hutschenreuter, Goebel i - oczywiście - Rosenthal.

Atrakcją kawiarenki jest to, że można się w niej napić kawy z legendarnego serwisu "Biała Maria". Jest to serwis zaprojektowany w 1920 roku przez Philipa Rosenthala dla żony Marii. Jego produkcja odbywa się do dziś. Między innymi dzięki temu serwisowi porcelana Rosenthala jest znana i kupowana na całym świecie.

W sieci Rosenthal Cafe można nabyć ekskluzywną porcelanę różnych innych firm. Ciekawostką o firmie Furstenberg jest to, że do tej pory porcelanę wytwarza się w niej poprzez manufakturę. Ciekawe propozycje prezentuje również Goebel - są to obrazy Klimta i innych impresjonistów przeniesione na filiżanki, patery i wazony.

Zobacz także: Ceramika tworzy sieć Rosenthal Cafe

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora