Licencja na dostarczanie przesyłek

Środa
16.07.2003
Mail Boxes Etc., Inc. (MBE), największy na świecie licencjodawca punktów obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług outsourcingowych dla biznesu, ogłosił ostatnio plany poszerzenia swojej działalności o rynek polski.
 
Nastąpi to dzięki licencji podpisanej z katowicką firmą „Parta” sp. z o.o. Jest to pierwsza tego typu umowa franczyzowa w Polsce, w ramach której zakłada się otwarcie 70 punktów Mail Boxes Etc. w ciągu najbliższych 10 lat. W Polsce od kilku lat zwiększa się popyt na sprawne usługi kurierskie i pocztowe. Obecnie żadna inna firma nie oferuje usług z zakresu MBE „one-stop-shop”, co oznacza kompleksową ofertę obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług dla biznesu. Oferta MBE zawiera: usługi skrytek adresowych, przyjmowanie i odbiór przesyłek kurierskich oraz ich profesjonalne pakowanie, sprzedaż artykułów biurowych i pakowych, usługi poligraficzne oraz oprawy dokumentów.

Oficjalna inauguracja pilotażowego centrum MBE odbędzie się w Katowicach we wrześniu. - Polski rynek oferuje wielkie możliwości ekspansji. Dla usług MBE istnieje ogromny segment klientów biznesowych, którzy oczekują wygodnej i efektywnej obsługi outsourcingowej, również pod względem czasowym, a taką oferuje MBE - powiedział Andrzej Partyka, właściciel firmy „Parta” i osoba odpowiedzialna za rozwój i działania sieci MBE w Polsce. Firma Mail Boxes Etc. została przejęta w kwietniu 2001 r. przez UPS, największą na świecie firmę zajmującą się doręczaniem przesyłek, która również stale rozwija swoje usługi w Polsce oraz na rynkach europejskich.

Dzisiaj MBE jest jedną z najszybciej rozwijających się organizacji franczyzowych, która posiada niemal 650 centrów usługowych w Europie. Obecnie na świecie jest ponad siedem razy większa niż jej największy konkurent i prawie trzy razy przewyższa połączone siły pięciu największych graczy rynkowych. Centra The UPS Store i Mail Boxes Etc. stanowią największą sieć punktów obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług dla biznesu w ponad 4500 miejscach na całym świecie. Teraz poprzez firmę „Parta” Mail Boxes będzie poszukiwała franczyzobiorców i zakładała placówki w naszym kraju.

Info: Anita Skiba, Gazeta Prawna, Biznes i Prawo, 15 lipca 2003
Gazeta Prawna

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018