16.07.2003

Licencja na dostarczanie przesyłek

Mail Boxes Etc., Inc. (MBE), największy na świecie licencjodawca punktów obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług outsourcingowych dla biznesu, ogłosił ostatnio plany poszerzenia swojej działalności o rynek polski.

Nastąpi to dzięki licencji podpisanej z katowicką firmą „Parta” sp. z o.o. Jest to pierwsza tego typu umowa franczyzowa w Polsce, w ramach której zakłada się otwarcie 70 punktów Mail Boxes Etc. w ciągu najbliższych 10 lat. W Polsce od kilku lat zwiększa się popyt na sprawne usługi kurierskie i pocztowe. Obecnie żadna inna firma nie oferuje usług z zakresu MBE „one-stop-shop”, co oznacza kompleksową ofertę obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług dla biznesu. Oferta MBE zawiera: usługi skrytek adresowych, przyjmowanie i odbiór przesyłek kurierskich oraz ich profesjonalne pakowanie, sprzedaż artykułów biurowych i pakowych, usługi poligraficzne oraz oprawy dokumentów.

Oficjalna inauguracja pilotażowego centrum MBE odbędzie się w Katowicach we wrześniu. - Polski rynek oferuje wielkie możliwości ekspansji. Dla usług MBE istnieje ogromny segment klientów biznesowych, którzy oczekują wygodnej i efektywnej obsługi outsourcingowej, również pod względem czasowym, a taką oferuje MBE - powiedział Andrzej Partyka, właściciel firmy „Parta” i osoba odpowiedzialna za rozwój i działania sieci MBE w Polsce. Firma Mail Boxes Etc. została przejęta w kwietniu 2001 r. przez UPS, największą na świecie firmę zajmującą się doręczaniem przesyłek, która również stale rozwija swoje usługi w Polsce oraz na rynkach europejskich.

Dzisiaj MBE jest jedną z najszybciej rozwijających się organizacji franczyzowych, która posiada niemal 650 centrów usługowych w Europie. Obecnie na świecie jest ponad siedem razy większa niż jej największy konkurent i prawie trzy razy przewyższa połączone siły pięciu największych graczy rynkowych. Centra The UPS Store i Mail Boxes Etc. stanowią największą sieć punktów obsługi w zakresie transportu paczek i listów oraz innych usług dla biznesu w ponad 4500 miejscach na całym świecie. Teraz poprzez firmę „Parta” Mail Boxes będzie poszukiwała franczyzobiorców i zakładała placówki w naszym kraju.

Info: Anita Skiba, Gazeta Prawna, Biznes i Prawo, 15 lipca 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0