16.07.2003

Tworzy się sieć sklepów Ulla Popken

Niemiecka firma Ulla Popken, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży damskiej odzieży w dużych rozmiarach, zamierza wejść na polski rynek

Przedstawiciele firmy uważają, że nie ma w naszym kraju sklepów oferujących asortyment podobny do kolekcji Ulla Popken, czyli odzież w dużych rozmiarach (od 42), ale modną, odpowiednią na wszelkie okazje. Dlatego też firma zamierza wypełnić tę lukę na rynku.

Sklepy w tworzącej się sieci mają działać na zasadach franczyzy. Przedstawiciel Ulla Popken w Polsce – firma doradztwa inwestycyjnego Berger&Berger s.c. – poszukuje licencjobiorców w miastach powyżej 60 tys. mieszkańców.

- Potencjalny partner powinien mieć lokal o powierzchni całkowitej 100 – 170 m2 lub możliwość wynajęcia go – powiedziała Supermarketowi Polska Anna Bombała, współwłaścicielka Berger&Berger – Generalnie interesują nas lokalizacje w centrach handlowych, gdzie jest największy przepływ ludzi, ale również w innych ciągach handlowych.

Od franczyzobiorcy pobierana jest opłata licencyjna wynosząca 15 euro za wyłączność na każdy 1 tys. mieszkańców. Na starcie trzeba też przeznaczyć od 250 do 500 euro na 1 m2 powierzchni sklepu (zatowarowanie, zakup kolekcji). Nie ma opłat na cele marketingowe.

Więcej: Supermarket Polska, lipiec 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

6