23.07.2003

Powstanie kilkaset sklepów mięsnych Duda?

Zakłady Mięsne Duda - Bis z Sosnowca otworzyły w Gliwicach i Zabrzu dwa pierwsze sklepy franchisingowe pod szyldem Duda. Docelowo mięsny potentat chce mieć kilkaset tego typu placówek.

Początkowo będą lokalizowane w promieniu 100 kilometrów od zakładu. Strategicznym celem jest stworzenie dużej, ogólnopolskiej sieci detalicznej.

Zakłady Mięsne Duda – Bis od pięciu lat tworzą w Polsce południowej sieć sklepów patronackich. Jest ich już niemal 800. Formuła sprawdziła się, dlatego w tym roku firma postanowiła rozwinąć model sklepów franchisingowych. - Powierzchnia tych sklepów ma wynosić 60 – 120 mkw. Będą to zarówno wolno stojące obiekty, jak i punkty zlokalizowane w centrach handlowych – powiedział Wiadomościom Handlowym Bogdan Twardowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Zakładach Mięsnych Duda – Bis.

Standardowy sklep Duda ma oferować 150 – 200 produktów – mięso, wędliny, drób i podroby. W skład sieci wejdą placówki posiadające atrakcyjną lokalizację, dobrą kondycję finansową oraz grono stałych klientów. - Preferujemy podmioty, które współpracują już z nami jako sklepy patronackie, choć nie zamykamy drogi przed nikim. Poszukujemy właścicieli sklepów, posiadających przygotowanie do prowadzenia biznesu handlowego i odpowiednie zaplecze finansowe – powiedział Wiadomościom Handlowym Bogdan Twardowski. Koszty dostosowaniu placówki do wymogów sieci ponosi właściciel. Firma finansuje wyposażenie w sprzęt chłodniczy.

Dwa działające sklepy Zakładów Mięsnych Duda to tradycyjne sklepy specjalistyczne. Do sieci będą jednak przyjmowane również ogólne sklepy samoobsługowe ze specjalistycznym stoiskiem mięsno – wędliniarskim.

Duda to największe przedsiębiorstwo branży mięsnej w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie. Produkuje ponad 250 ton wyrobów na dobę. Wyroby Zakładów Mięsnych Duda – Bis dostępne są na terenie całej Polski m.in. w takich sieciach jak: Tesco, Real, Intermarche itd.

Więcej: Wiadomości Handlowe, lipiec 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0