GLOB inkasso w katalogu firm

Wtorek
29.07.2003
GLOB inkasso Sp. z o.o., firma świadcząca usługi w zakresie kompleksowej obsługi windykacji należności, poszukuje franczyzobiorców na terenie całego kraju.
 
Badania wykazują, że problemy z nieuregulowanymi należnościami ma obecnie około 80% polskich przedsiębiorstw. Należności te sięgają czasami 50% wysokości ich obrotów. Z danych wynika jasno, że na rynku istnieje duży popyt na usługi windykacyjne, a branża windykacyjna w Polsce ma duże perspektywy rozwoju.

Przedstawiciele Glob Inkasso przyznają, że na rynku jest wiele firm windykacyjnych, jednak działających nieprofesjonalnie, mało skutecznie, przy tym powoli i drogo. A GLOB inkasso ma specjalnie opracowany system, który pozwala na obniżenie kosztów działania i na szybkość kompleksowej obsługi.

System bazuje na ogólnokrajowej sieci. Centrala firmy jest w Poznaniu, ale w całej Polsce funkcjonują jej oddziały. Dzięki temu obniżają się koszty bezpośredniego dotarcia do dłużnika. A właśnie osobista rozmowa – jak mówi Izabela Janowska, specjalista ds. marketingu w GLOB inkasso – jest często niezbędna, aby zachęcić dłużnika do spłaty długu. – Trzeba ponieść koszt dojazdu, przy czym z doświadczenia wiemy, że mało prawdopodobne, żeby skończyło się na jednym takim spotkaniu – mówi Janowska. – W GLOB inkasso tych kosztów nie ma, dzięki temu możemy zaproponować konkurencyjne, o wiele niższe ceny usług.

Innym mankamentem firm działających na polskim rynku windykacyjnym jest brak informacji zwrotnej do klientów o podjętych przez firmy działaniach. Internetowy system GLOB inkasso umożliwia klientowi całodobowy monitoring jego zlecenia. Niezależnie od tego system przesyła na jego skrzynkę e-mailową informację o postępach w jego sprawie.

Zasady współpracy

Firma działa od czerwca 2002, a ma dziś już ponad 40 biorców. Koszty wstępnej opłaty licencyjnej to 10-15 tys. zł. Ze względu na specyfikę branży, w której pracuje się często „w terenie”, nie trzeba ponosić wysokich kosztów wyposażenia biura. Z tego samego powodu nie ma specjalnych wymagań co do lokalu. Niezbędne są komputer i łącze internetowe, bo firma działa w specjalnym systemie informatycznym.

Aby dać biorcy możliwość rozwinięcia działalności firma GLOB inkasso czasami rezygnuje z pobierania części początkowych opłat miesięcznych. Poza tym obecnie obowiązuje promocja dotycząca opłaty wstępnej, która w przypadku dużych obrotów może być zwrócona franczyzobiorcy lub rozłożona na raty.

Info: GLOB inkasso
Profil kobiety
Joanna Hayder
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018