29.07.2003

GLOB inkasso w katalogu firm

GLOB inkasso Sp. z o.o., firma świadcząca usługi w zakresie kompleksowej obsługi windykacji należności, poszukuje franczyzobiorców na terenie całego kraju.

Badania wykazują, że problemy z nieuregulowanymi należnościami ma obecnie około 80% polskich przedsiębiorstw. Należności te sięgają czasami 50% wysokości ich obrotów. Z danych wynika jasno, że na rynku istnieje duży popyt na usługi windykacyjne, a branża windykacyjna w Polsce ma duże perspektywy rozwoju.

Przedstawiciele Glob Inkasso przyznają, że na rynku jest wiele firm windykacyjnych, jednak działających nieprofesjonalnie, mało skutecznie, przy tym powoli i drogo. A GLOB inkasso ma specjalnie opracowany system, który pozwala na obniżenie kosztów działania i na szybkość kompleksowej obsługi.

System bazuje na ogólnokrajowej sieci. Centrala firmy jest w Poznaniu, ale w całej Polsce funkcjonują jej oddziały. Dzięki temu obniżają się koszty bezpośredniego dotarcia do dłużnika. A właśnie osobista rozmowa – jak mówi Izabela Janowska, specjalista ds. marketingu w GLOB inkasso – jest często niezbędna, aby zachęcić dłużnika do spłaty długu. – Trzeba ponieść koszt dojazdu, przy czym z doświadczenia wiemy, że mało prawdopodobne, żeby skończyło się na jednym takim spotkaniu – mówi Janowska. – W GLOB inkasso tych kosztów nie ma, dzięki temu możemy zaproponować konkurencyjne, o wiele niższe ceny usług.

Innym mankamentem firm działających na polskim rynku windykacyjnym jest brak informacji zwrotnej do klientów o podjętych przez firmy działaniach. Internetowy system GLOB inkasso umożliwia klientowi całodobowy monitoring jego zlecenia. Niezależnie od tego system przesyła na jego skrzynkę e-mailową informację o postępach w jego sprawie.

Zasady współpracy

Firma działa od czerwca 2002, a ma dziś już ponad 40 biorców. Koszty wstępnej opłaty licencyjnej to 10-15 tys. zł. Ze względu na specyfikę branży, w której pracuje się często „w terenie”, nie trzeba ponosić wysokich kosztów wyposażenia biura. Z tego samego powodu nie ma specjalnych wymagań co do lokalu. Niezbędne są komputer i łącze internetowe, bo firma działa w specjalnym systemie informatycznym.

Aby dać biorcy możliwość rozwinięcia działalności firma GLOB inkasso czasami rezygnuje z pobierania części początkowych opłat miesięcznych. Poza tym obecnie obowiązuje promocja dotycząca opłaty wstępnej, która w przypadku dużych obrotów może być zwrócona franczyzobiorcy lub rozłożona na raty.

Info: GLOB inkasso

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora