Piątek
19.09.2003
- Złożyliśmy wniosek o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami - poinformował nas Mariusz Ostrowski, prezes Multisofu. Multisoft zarządzał dwiema sieciami franchisingowymi - Max & Max i U szewczyka.
 

Jeszcze w 2002 roku firma Multisoft odnosiła spektakularne sukcesy - w ciągu roku udało jej się otworzyć ponad 20 supermarketów obuwniczych Max & Max. Potem w wyniku błędów w zatowarowaniu i koncepcji finansowania firmy nadszedł kryzys. (O kłopotach firmy szerzej pisaliśmy w 3 numerze magazynu Franchising Info).
- Jeżeli nie porozumiemy się z wierzycielami, będziemy musieli ogłosić upadłość – poinformował nas teraz Mariusz Ostrowski.

- Zarządzający firmą Multisoft popełnili istotne błędy w rozwoju sieci – uważa Michał Wiśniewski, dyrektor analiz PROFIT system. – Utworzenie sieci MAX & MAX przy braku doświadczenia w zarządzaniu sklepami wielkopowierzchniowymi ujawniło słabości firmy (sklepy U szewczyka były małymi sklepami miejskimi). Multisoft nie był w stanie zapewnić odpowiednio dużo atrakcyjnego asortymentu, aby utrzymać sklep o powierzchni 1000 metrów.

Zapraszamy czytelników do dyskusji, czy kłopoty Multisoftu są wyjątkowe i wynikają z błędów firmy, czy też mogą się powtórzyć w przypadku kolejnych sieci. Prosimy o zamieszczanie komentarzy na forum lub o przesyłanie wypowiedzi na mail redakcja@franchising.pl. Najciekawsze opublikujemy.

doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.