Blikle otwiera nowe lokale

Piątek
26.09.2003
Firma A. Blikle zapowiada rozwój sieci franczyzowej. Do końca roku uruchomi dwa nowe punkty w Gdańsku i Kielcach.
 
- Placówki będą działały na zasadach umów franczyzowych - mówi Sławomir Chrzczonowicz, dyrektor sprzedaży w firmie Blikle. - Mamy już wybranych partnerów. Aktualnie poszukują oni odpowiednich lokalizacji, spełniających nasze wymagania. Najlepiej w zabytkowej kamienicy, o powierzchni około 80-100 m2. Ale przede wszystkim w odrestaurowanym budynku, położonym w takim rejonie miasta, który jest ważnym centrum handlowym - dodaje Chrzczonowicz.

Franczyzobiorcy muszą zainwestować w rozwój sklepu od 150 do 250 tys. zł i wnieść wstępną opłatę licencyjną w wysokości 20 tys. zł. Andrzej Blikle, właściciel firmy, wskazuje elementy wyposażenia kuchennego, projekt wystroju, meble; sugeruje dostawców serwisów do kawy. - O wyborze nowej lokalizacji decyduje nasza ocena marketingowa, ale także możliwości dostaw produktów. Nie otworzymy sklepu w mieście poniżej 100 tys. mieszkańców i położonym dalej niż 300, 350 km od Warszawy. To drugie z uwagi na koszty i czas transportu wyrobów ze stolicy. Analizujemy jednak nowe propozycje. Sieć punktów franczyzowych będzie rosnąć - zapewnia Chrzczonowicz.

Przeprowadzka cukierni

Do końca roku A. Blikle opuści pomieszczenia na warszawskim Ursynowie i przeniesie pracownię cukierniczą do większego lokalu. - Skończyła się umowa najmu z SGGW, a nie mamy możliwości jej przedłużenia - wyjaśnia Sławomir Chrzczonowicz - Poza tym zajmowaliśmy lokal o powierzchni 800 m2, a to nam nie wystarczało. Nowy lokal będzie mieć co najmniej 1500 m2. Firma ma już konkretne propozycje na nową lokalizację - pierwsza w centrum, druga na Służewcu.

Przeprowadzka potrwa etapami i nie spowoduje zakłóceń w asortymencie i wielkości produkcji. Blikle nie przewiduje zakupu nowych maszyn i urządzeń ani wzrostu zatrudnienia. Przy okazji warszawskiej przeprowadzki powrócił pomysł stworzenia drugiej pracowni cukierniczej, w którymś z dużych miast w Polsce. Chrzczonowicz nie ukrywa, że taka pracownia zmniejszyłaby koszty transportu, ale przedsięwzięcie uzależnione jest od dalszego rozwoju sieci franczyzowej i wzrostu sprzedaży. Ostatnio średnia miesięczna wartość sprzedaży wyniosła ok. 1,5 mln zł. Koszty budowy nowej pracowni są kilkakrotnie wyższe. Blikle ma 15 lokali w Polsce: 7 w Warszawie, w Częstochowie, Gliwicach, Toruniu i Płocku oraz w Krakowie, Gdyni, Łodzi i Radomiu.

Źródło: Nowości Gastronomiczne, nr 9, wrzesień 2003
Nowości Gastronomiczne

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018