30.09.2003

Cafe NESCAFE sponsorem festiwalu

Cafe NESCAFE po raz trzeci będzie sponsorem Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

W dniach od 2 do 13 października odbędzie się 19 Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Widzom zaprezentowanych zostanie ponad 80 premierowych filmów z 40 krajów świata – w sumie ponad 138 godzin filmów! Jak co roku na festiwalu pojawią się filmy kina niezależnego, niedostępne w kinach komercyjnych. Filmem otwierającym imprezę będzie wielokrotnie nagradzany film Hansa-Christiana Schmida „Lichter” (Światła).

Sieć kawiarenek Cafe NESCAFE już po raz trzeci będzie sponsorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Sieć sponsoruje konkurs „Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy”. Główną nagrodę - Grand Prix NESCAFE - przyzna międzynarodowe jury reżyserowi najlepszego filmu. Cafe NESCAFE jest też fundatorem nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys. euro.

WMFF otrzymał w tym roku akredytację Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF), uznawaną powszechnie za międzynarodowy znak najwyższej jakości wśród imprez filmowych. Na całym świecie jest około pięćdziesięciu festiwali akredytowanych przez FIAPF. WMFF otrzymał akredytację jako jedyny festiwal filmów fabularnych w Polsce.

Małgorzata Boruń

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora