06.10.2003

Drogerie Àpropos w katalogu firm

Drogerie Àpropos – sieć samoobsługowych sklepów kosmetycznych – szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 15 tysięcy mieszkańców.

Drogerie Àpropos są siecią samoobsługowych sklepów kosmetycznych z szerokim asortymentem kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych, ale też ofertą poza-kosmetyczną. W chwili obecnej firma działa głównie na obszarze południowej Polski, w województwach świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i w części śląskiego. Ma cztery jednostki własne i ośmiu biorców licencji franczyzowej.

Àpropos franczyzy

Drogerie Àpropos działają na podstawie umów franczyzowych. Franczyzobiorca pozostaje więc właścicielem prowadzonego przez siebie sklepu. Drogerie Àpropos jako franczyzodawca przekazują mu know-how, czyli wiedzę dotyczącą prowadzenia działalności w zakresie m.in. zarządzania, merchendisingu i projektu architektonicznego sklepu. Firma gwarantuje też wsparcie w postaci comiesięcznych akcji marketingowych oraz pomocy grupy specjalistów w codziennej pracy sklepu.

Koszty inwestycji

Przewidywana suma inwestycji waha się między 50 i 70 tysiącami zł. Oprócz dysponowania odpowiednim kapitałem od franczyzobiorcy wymaga się prowadzenia działalności gospodarczej. Franczyzobiorca musi przez cały okres współpracy przestrzegać postanowień zawartych w umowie. Franczyzodawca zastrzega sobie prawo akceptacji lokalizacji przeznaczonej na sklep Drogerii Àpropos.

Wymagania lokalowe

Sieć poszukuje franczyzobiorców w miastach powyżej 15 tys. mieszkańców. Optymalna wielkość sklepu to 80-120 m2 powierzchni handlowej i około 20 m2 powierzchni zaplecza. Lokal może być własnościowy lub wynajęty. Powinien być usytuowany w centrum miasta, przy szlakach komunikacyjnych z dużym natężeniem ruchu pieszego lub w pobliżu punktów przesiadkowych środków komunikacji miejskiej. Drogerie Àpropos zapraszają również do współpracy osoby nie posiadające lokalu, ale zainteresowane są prowadzeniem sklepu. Firma pomaga znaleźć odpowiedni lokal i załatwić wszystkie formalności.

Właścicielem Drogerii Àpropos jest Firma Handlowa „Dom Pod Jagnięciem”, która została założona w 1990 roku przez Rafała Iwanickiego. Od 1992 działa jako spółka cywilna, a po zmianie przepisów przekształciła się w spółkę jawną. Jest spółką opartą w całości na kapitale polskim.

Info: Drogerie Àpropos

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora