08.10.2003

Ecco Holiday w katalogu firm

Do marca 2004 roku Ecco Holiday, ogólnopolska sieć biur podróży, planuje otworzyć kolejne 10 punktów.

Ecco Holiday jest ogólnopolską siecią biur podróży działającą pod marką jednego z największych operatorów czarterowych na polskim rynku. W swojej ofercie skierowanej do klienta firma ma szeroki wybór wycieczek samolotowych (produkty Ecco Holiday) i obsługę podróży indywidualnych (w ramach Ecco World Travel). Ale również wszelakie produkty i usługi związane z turystyką: bilety lotnicze i autokarowe, wycieczki autokarowe, wycieczki z dojazdem własnym, wynajem samochodów, rezerwacje hotelowe, sprzedaż ubezpieczeń i inne.

W ramach franczyzy Ecco Holiday zapewnia opiekę reklamową, materiały promocyjne, aranżację i wystrój biura oraz program szkoleń dla osób nie mających doświadczenia w turystyce. Firma dopuszcza niewielki udział sprzedaży ofert obcych w biurze franczyzowym. Licencjobiorcy mają prawo i obowiązek uczestniczyć w bezpłatnych wyjazdach studyjnych.

Zainwestuj w biuro podróży

Koszt wstępnej opłaty licencyjnej wynosi 35 tys. zł. W ramach miesięcznej opłaty franchisingowej Ecco Holiday pobiera 10% przychodu. W tej kwocie zawiera się już opłata na fundusz reklamowy. W koszt inwestycji należy wliczyć przygotowanie lokalu. Lokal o powierzchni od 20 do 50 m2 powinien znajdować się w dobrym punkcie handlowym.

Wymagania sieci

Ecco Holiday działa na polskim rynku od 2002 r., ale ma już 14 jednostek własnych i18 franczyzobiorców w Polsce oraz jednego na Litwie. W związku z planami rozwoju poszukuje franczyzobiorców w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Kandydat musi mieć prawo do lokalu w dobrym handlowo miejscu i kapitał na rozpoczęcie działalności. Wskazane są również: doświadczenie w sprzedaży usług oraz predyspozycje i chęci do prowadzenia biura podróży. Potencjalny franczyzobiorca powinien być gotowy na uczestnictwo w miesięcznym szkoleniu wstępnym i do ciągłego podnoszenia kwalifikacji po rozpoczęciu działalności (w trakcie organizowanych przez Ecco Holiday szkoleń ).

Info: Ecco Holiday

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Hayder

dziennikarz
Napisz do autora