16.10.2003

Coraz więcej marketów

Przedstawiamy skrót wiadomości z rynku marketów spożywczych, odzieżowych i z artykułami wyposażenia wnętrz.

Nowe sklepy SNC

- Siedem nowych dyskontowych sklepów odzieżowych pod szyldem SNC zostało otwartych we wrześniu. Cztery działają na zasadzie franczyzy, a trzy są sklepami własnymi – poinformował Supermarket Polska Jacek Starzyk, dyrektor marketingu SNC s.j. Są to punkty zlokalizowane na terenach województw podkarpackiego, śląskiego, podlaskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Jeszcze w sierpniu SNC uruchomiło pięć nowych placówek. Pod szyldem sieci funkcjonują obecnie 194 sklepy, z czego około 85% na zasadzie franczyzy, głównie w południowej Polsce. Firma jest zainteresowana najmem lokali na dużych osiedlach mieszkaniowych, zlokalizowanych na parterze, najchętniej przy dużych sklepach spożywczych, pawilonach handlowych lub na głównych ulicach handlowych. Firma chce się rozwijać obecnie na północy Polski.

Groszek rośnie

Sieć sklepów Groszek chce mieć swoje placówki handlowe w każdym województwie – dowiedział się Supermarket Polska. Obecnie Groszki działają w ośmiu: lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, wielkopolskim, opolskim, śląskim i małopolskim. - W najbliższym czasie pojawimy się w województwie łódzkim. Prowadzimy rozmowy z naszym potencjalnym franczyzobiorcą na tamtym terenie. O jaką dokładnie lokalizację chodzi, wolałbym jeszcze nie mówić, dopóki nie podpiszemy umowy - powiedział Supermarketowi Polska Dariusz Bożek, prezes firmy Groszek Sp. z o.o. - Szacuję, że na rynku jest miejsce na około tysiąc Groszków. Mamy więc jeszcze sporo do zrobienia. Sieć rozwija się od 2000 r. poprzez franczyzę. Liczy ponad 240 samoobsługowych sklepów, które miesięcznie wypracowują łącznie 300 mln zł obrotu. Ich średnia powierzchnia handlowa to ponad 130 m2.

Rozwój firmy Witek’s

Witek’s – sieć sklepów ze szkłem, porcelaną i wyposażeniem wnętrz – szuka franczyzobiorców. W tej chwili poszukiwany jest partner do prowadzenia lokalu w CH Agata w Katowicach. - Nie otwieramy tam nowego sklepu, jedynie zmieniamy osobę prowadzącą - wyjaśnia Supermarketowi Polska Adam Witek, właściciel Firmy Produkcyjno-Handlowej Witek’s, która ma dwa sklepy własne i cztery franczyzowe. Firma rozwija sieć sklepów, których powierzchnia handlowa waha się między 300-1500 m2. Otwiera je głównie w centrach meblowych i wyposażenia wnętrz.

Muszkieterowie dla sportu i domów dziecka

Grupa Muszkieterów – prowadząca sieci sklepów Intermarche i Bricomarche – sponsorowała tegoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne. Wsparła też finansowo motorowodne mistrzostwa Europy w klasie S-550, które odbyły się w sierpniu w Śremie (woj. wielkopolskie) na jez. Grzymisławskim. Oprócz dofinansowywania wydarzeń sportowych, Muszkieterowie prowadzą też działania charytatywne. W ramach założonej fundacji zaopatrują (m.in. w żywność i artykuły higieniczne) co roku w grudniu domy dziecka znajdujące się w miejscowościach, gdzie sieć ma swoje sklepy.

Źródło: Supermarket Polska, nr 10, październik 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0