20.10.2003

Stofarb – nowe sklepy i nowa sieć

Otwarcie 20 placówek handlowych w okresie jesienno-zimowym planuje sieć sklepów z farbami Stofarb. Rozwija również nową sieć marketów budowlanych – Stobud.

- Mamy 130 sklepów – własnych i na zasadzie franczyzy - powiedziała Supermarketowi Polska koordynator sieci detalicznej Stofarbu Iwona Banasik. Aby przystąpić do sieci, należy dysponować lokalem o powierzchni sprzedaży co najmniej 100 m2. Dobrze, jeśli jest to już działający sklep z farbami lub jeżeli ktoś otwiera swój kolejny sklep. Osobom, które przystępują do sieci, firma udostępnia mieszalnik farb. Spółka chce otwierać swoje placówki na terenie całego kraju. Szacowany koszt przystosowania sklepu o powierzchni 100 m2 do standardów Stofarbu wynosi ok. 20-25 tys. zł. Konsorcjum Handlowe Stofarb S.A. utworzyła w 1999 r. grupa krajowych dystrybutorów farb i lakierów. Obroty sieci przekroczyły w 2002 r. 500 mln zł.

Stobud – pod taką nazwą rozwija się sieć marketów budowlanych, która chce otwierać swoje placówki w Polsce „powiatowo-gminnej”. Właścicielem i organizatorem sieci jest chorzowskie Konsorcjum Handlowe Stofarb S.A., rozwijające równolegle sieć sklepów z farbami. - Mamy już 10 sklepów Stobud. Chcemy otwierać kolejne w miastach, w których nie ma dużych marketów budowlanych z zachodnim kapitałem - powiedziała Supermarketowi Polska Iwona Banasik ze Stofarbu. - Dalszy rozwój zależy od pozyskania kapitału. Na razie jednak można powiedzieć, że pomysł się sprawdził. Sklepy mają powierzchnię sprzedaży od 450 m2. Brak jest jeszcze danych o średniej wartości koszyka. W asortymencie sklepów Stobudu znajdują się farby, lakiery, akcesoria oświetleniowe, elektronarzędzia, hydraulika, chemia, plastiki, sucha zabudowa, dział drzewny oraz panele. - To są obowiązkowe działy. W zależności od powierzchni sklepu umieszczone w nim mogą być tapety oraz wykładziny. Te dwa działy wymagają bowiem więcej miejsca na ekspozycję - tłumaczy Iwona Banasik.

Źródło: Supermarket Polska, nr 10, październik 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0