03.11.2003

Szybszy start w biznesie - nowość EF English First

EF English First przygotował nową ofertę dla franczyzobiorców. Podpisanie teraz umowy licencyjnej na przyszły rok umożliwia biorcy prowadzenie biznesu już w trakcie przygotowywania szkoły. Przez okres remontu biorca może prowadzić kursy „wyjazdowe” dla firm i klientów instytucjonalnych.

Ostatnio sieć EF English First powiększyła się o 9 szkół językowych. Są to placówki w Radomiu, Kielcach, Tychach, Włocławku, Krakowie, Bielsku – Białej oraz na warszawskim Tarchominie, Wilanowie i Bemowie. W całej Polsce jest 15 szkół EF English First. Dynamiczny rozwój wciąż trwa. Do centrali EF English First w Warszawie zgłaszają się nowe osoby chętne do franczyzowej współpracy.

Ostatnio firma podpisała umowę licencyjną na szkołę na warszawskim Ursynowie oraz we Wrocławiu. Chociaż ich działalność rozpocznie się we wrześniu 2004 roku by nie tracić całego roku, inwestorzy będą świadczyć usługi dla firm i instytucji. W ten sposób do momentu otwarcia szkoły odpadają biorcy koszty stałe związane z jej utrzymaniem. Dzięki zakontraktowanym nauczycielom będzie on na razie świadczył usługi wyłącznie dla firm w ich siedzibach. Stanowi to pewien nowy rodzaj franczyzy usługowej na polskim rynku. Dotychczas raczej mało kto wyobrażał sobie szkołę, która pomimo braku siedziby oferuje usługi edukacyjne.

- Nigdy wcześniej nie istniała podobna opcja w naszej ofercie franczyzowej – powiedział Maciej Poniatowicz, zarządzający siecią franczyzową EF – Jest to rodzaj eksperymentu i jeśli wypadnie dobrze będzie stałym punktem w naszej ofercie – dodaje Maciej Poniatowicz.

Jedyny wydatek inwestora to opłata licencyjna, która aktualnie wynosi 10 tys. USD. EF English First wychodząc naprzeciw potrzebom biorców, umożliwia jej spłatę w dwóch ratach. Pierwszą w 14 dni po podpisaniu kontraktu i drugą po 6 miesiącach, ale przed otwarciem szkoły EF.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora