Szybszy start w biznesie - nowość EF English First

Poniedziałek
03.11.2003
EF English First przygotował nową ofertę dla franczyzobiorców. Podpisanie teraz umowy licencyjnej na przyszły rok umożliwia biorcy prowadzenie biznesu już w trakcie przygotowywania szkoły. Przez okres remontu biorca może prowadzić kursy „wyjazdowe” dla firm i klientów instytucjonalnych.
 

Ostatnio sieć EF English First powiększyła się o 9 szkół językowych. Są to placówki w Radomiu, Kielcach, Tychach, Włocławku, Krakowie, Bielsku – Białej oraz na warszawskim Tarchominie, Wilanowie i Bemowie. W całej Polsce jest 15 szkół EF English First. Dynamiczny rozwój wciąż trwa. Do centrali EF English First w Warszawie zgłaszają się nowe osoby chętne do franczyzowej współpracy.

Ostatnio firma podpisała umowę licencyjną na szkołę na warszawskim Ursynowie oraz we Wrocławiu. Chociaż ich działalność rozpocznie się we wrześniu 2004 roku by nie tracić całego roku, inwestorzy będą świadczyć usługi dla firm i instytucji. W ten sposób do momentu otwarcia szkoły odpadają biorcy koszty stałe związane z jej utrzymaniem. Dzięki zakontraktowanym nauczycielom będzie on na razie świadczył usługi wyłącznie dla firm w ich siedzibach. Stanowi to pewien nowy rodzaj franczyzy usługowej na polskim rynku. Dotychczas raczej mało kto wyobrażał sobie szkołę, która pomimo braku siedziby oferuje usługi edukacyjne.

- Nigdy wcześniej nie istniała podobna opcja w naszej ofercie franczyzowej – powiedział Maciej Poniatowicz, zarządzający siecią franczyzową EF – Jest to rodzaj eksperymentu i jeśli wypadnie dobrze będzie stałym punktem w naszej ofercie – dodaje Maciej Poniatowicz.

Jedyny wydatek inwestora to opłata licencyjna, która aktualnie wynosi 10 tys. USD. EF English First wychodząc naprzeciw potrzebom biorców, umożliwia jej spłatę w dwóch ratach. Pierwszą w 14 dni po podpisaniu kontraktu i drugą po 6 miesiącach, ale przed otwarciem szkoły EF.


doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018