SNC: 180 i będą następne

Wtorek
23.12.2003
Franchising pozwolił niewielkiej firmie z Krakowa wyruszyć na podbój rynku.
 
SNC to pierwsza w Polsce firma odzieżowa, która stworzyła sieć dyskontów (sklepów o niewyszukanym wystroju, proponujących tanie towary) działających na zasadzie franchisingu. Firma powstała na początku lat 90. Po 11 latach obecności na rynku ma 180 sklepów, głównie na południu Polski.

Po niemrawym początku wynikającym z konwencjonalnego podejścia do interesu firma przyjęła nową strategię. – Pod koniec lat 90. Krzysztof Gąsowski z żoną Bożeną postanowili stworzyć dyskonty odzieżowe. Punkty sprzedaży detalicznej powstawały na terenie województwa małopolskiego i ościennych. Jednak tempo wzrostu było niezadowalające – opowiada Piotr Beltrani, dyrektor ds. franchisingu SNC. Przełomowym okazał się moment, gdy właściciele postanowili wykorzystać formę franchisingu.– Prowadzę sklepy SNC już od dwóch lat i jestem zadowolony ze współpracy. Firma ułatwia start, dostarczając informacji i porad. Do tego sieć wciąż się rozrasta, co sprawia, że jesteśmy bardziej znani na rynku – mówi Marcin Pieczonka, współwłaściciel kilku sklepów SNC.

Nowe oblicze

SNC ma ambicje zmienić obraz polskiego rynku. Odzież oferowana w sklepach sieci mimo niskiej ceny ma być modna i dobra gatunkowo. Firma sprzedaje ubrania produkowane na Dalekim i Bliskim Wschodzie, część produkcji jest zlecana w Polsce. – SNC stara się przełamać negatywny stereotyp taniej odzieży. Dotychczas sklepy sprzedające tanio kojarzyły się wyłącznie z „secondhandami" oferującymi używane ubrania. SNC sprzedaje nowe ubrania, kierując ofertę do osób, które chcą się dobrze ubrać za niewielką cenę – twierdzi Magdalena Kurda, PR menedżer SNC. W sklepach SNC można także kupić ubrania z tak zwanych „stocków”, czyli końcówek kolekcji znanych na polskim rynku marek.

SNC najlepiej rozwinęła się na terenie Małopolski, Podkarpacia i Górnego Śląska. Przedstawiciele firmy zapowiadają jednak, że już wkrótce zwiększą liczbę sklepów, a nowe powstaną głównie w północno-zachodniej Polsce.

Źródło: Jan Niewinowski „SNC: 180 sklepów i będą następne”, Puls Biznesu, nr 247, 22.12.2003
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018