05.03.2001

Nomi otworzy sklep w Koninie

Nowe markety Zrób to Sam

Nomi, właściciel sieci sklepów branży Zrób to Sam, otworzy swój supermarket w Konińskiej Galerii Nad Jeziorem, której inwestorem jest Polimeni International - podaje Puls Biznesu. W swoim sklepie Nomi planuje zatrudnić około 80 osób. Umowa wynajmu 6,3 tys. mkw. powierzchni handlowej w galerii pomiędzy Polimeni International a Nomi została zawarta na okres 10 lat licząc od momentu przekazania przedmiotu najmu najemcy w stanie przydatnym do użytku do dnia 15 grudnia 2002 r. W przeciwnym razie umowa ulegnie rozwiązaniu.

Szacunkowa wartość świadczeń wynikających z podpisanej umowy wynosi 8,7 mln zł.- Jesteśmy zaszczyceni, że sieć sklepów Nomi dołączy do nas, do Konińskiej Galerii Nad Jeziorem - powiedział dla Pulsu Biznesu, po uroczystym podpisaniu umowy Vincent Polimeni, prezes PI.

Nomi rozpoczęła działalność gospodarczą w lutym 1993 r. W 1996 r. akcje spółki zostały dopuszczone do obrotu na rynku równoległym GPW. Od 1 października 1998 r. partnerem strategicznym Nomi jest brytyjska firma handlowa B&Q wchodząca w skład grupy kapitałowej Kingfisher - największego w Europie i trzeciego na świecie pod względem obrotów operatora branży artykułów nieżywnościowych. Obecnie Nomi posiada sieć 32 supermarketów zlokalizowanych w Polsce. Do końca roku planuje otworzyć jeszcze co najmniej 40. Nomi zatrudnia ponad 1,6 tys. osób.

Więcej: Ryszard Gromadzki, Puls Biznesu, 5 marca 2001, str. 12

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0