01.03.2004

Wiking z Sandwiczem

Nowe bary sieci Sandwicz powstają pod inną nazwą i z innym menu: u Wikinga królować będą ryby.

Jak podają Nowości Gastronomiczne sieć Sandwicz zamierza otworzyć kolejne restauracje pod nazwą Wiking w warszawskich centrach handlowych. Jedna z nich usytuowana będzie w CH Blue City przy Alejach Jerozolimskich, w sprawie drugiej lokalizacji trwają jeszcze negocjacje. Mimo propozycji otwarcia lokalów w całej Europie sieć nie zdecydowała się na zagraniczne inwestycję. – Odmówiłem. Powód to zachowanie kontroli nad prowadzoną działalnością. – powiedział Nowościom Gastronomicznym Bogusław Wójcikiewicz, właściciel sieci Sandwicz i Wiking.

W tej chwili sieć liczy 6 lokali i obsługuję kilka tys. osób dziennie. Dwa z tych barów prowadzone są na zasadzie franczyzy. Dotychczas za udzielenie licencji nie była pobierana opłata. Warunkiem było korzystanie z dostarczonych gotowych wyrobów gastronomicznych i posiadanie lokalu w atrakcyjnym miejscu.

Wprowadzenie nowej nazwy wynika z konieczności rozróżnienie dwóch rodzajów restauracji różniących się wielkością i ofertą. Sandwicz to mniejsza powierzchnia, kuchnia staropolska i śródziemnomorska. Restaurację Wiking są większe. Menu to aż 50 ciepłych dań i około 12 sałatek. Dominują dania rybne, grilowane i smażone na oczach klienta.

Źródło: Patrycja Otto, Nowości Gastronomiczne,nr 1, styczeń 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0