06.03.2001

Nowe centrum handlowe w Sopocie

W centrum Sopotu powstaje nowy kompleks biurowo-handlowy

Kompleks zostanie oddany do użytku w tym roku. Dodatkowo w czerwcu odbędzie się przetarg na inwestora działek sąsiadujących z nowym obiektem. Obecnie znajdują się tam mieszkania i lokale użytkowe – pisze Puls Biznesu.

W kwietniu 2000 roku warszawska firma Rezydent zakupiła część gruntu w kwartale sopockich ulic: Bohaterów Monte Cassino, Haffnera i Morskiej. Po dokonaniu transakcji natychmiast przystąpiła do budowy centrum handlowo-usługowo-biurowego. Pierwszy etap inwestycji zakończy się na jesieni 2001 r.

Dla jednolitej zabudowy całego kwartału niezbędne jest wygranie przez firmę przetargu ogłoszonego przez miasto na nabycie pozostałych fragmentów terenu.

- Całkowity koszt inwestycji wyniesie 35-40 mln zł. Ostateczna cena będzie zależeć od wymagań aranżacyjnych przyszłych użytkowników – mówi dla Pulsu Piotr Urbański, prezes warszawskiej firmy Rezydent.

Kolejne kroki...

Według planów, powstający budynek centrum będzie miał 4 kondygnacje, które pomieszczą lokale handlowe, biurowe i apartamenty mieszkalne.

W czerwcu 2001 zostanie ogłoszony przetarg na zagospodarowanie pozostałych trzech działek o całkowitej powierzchni 1439 mkw. W chwili obecnej na tym terenie stoją trzy budynki - w jednym znajdują się lokale użytkowe, w dwóch - mieszka 6 rodzin. [...]

- Umowy mają ważność do końca sezonu. We wrześniu lokatorzy sześciu mieszkań będą musieli się przeprowadzić. Znalezienie im mieszkań zastępczych i zorganizowanie przeprowadzki należy do inwestora, który wygra przetarg. To jeden z warunków naszej umowy - mówi dla Pulsu Biznesu Regina Kaszkur, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta UM w Sopocie.

...i nowy pasaż

W planach przewidziano także budowę nowego ciągu pieszego, który usprawniłby ruch i jednocześnie stanowiłby pasaż handlowo- -usługowo-rozrywkowy.

- Jeżeli wygramy przetarg, planujemy budowę w pasażu kolejnych powierzchni handlowych, pubów, małych restauracji. Już teraz zgłasza się wielu chętnych do wynajęcia lokali - przekonuje w Pulsie Piotr Urbański.

Jednak zdaniem Reginy Kaszkur, są to jeszcze dalekie plany, ponieważ teren, na którym ma powstać pasaż, obecnie należy częściowo do Skarbu Państwa i gminy.

Więcej: Dorota Kaczyńska, Puls Biznesu, 6 marca 2001, str. 19

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0