Nowe centrum handlowe w Sopocie

Wtorek
06.03.2001
W centrum Sopotu powstaje nowy kompleks biurowo-handlowy
 
Kompleks zostanie oddany do użytku w tym roku. Dodatkowo w czerwcu odbędzie się przetarg na inwestora działek sąsiadujących z nowym obiektem. Obecnie znajdują się tam mieszkania i lokale użytkowe – pisze Puls Biznesu.

W kwietniu 2000 roku warszawska firma Rezydent zakupiła część gruntu w kwartale sopockich ulic: Bohaterów Monte Cassino, Haffnera i Morskiej. Po dokonaniu transakcji natychmiast przystąpiła do budowy centrum handlowo-usługowo-biurowego. Pierwszy etap inwestycji zakończy się na jesieni 2001 r.

Dla jednolitej zabudowy całego kwartału niezbędne jest wygranie przez firmę przetargu ogłoszonego przez miasto na nabycie pozostałych fragmentów terenu.

- Całkowity koszt inwestycji wyniesie 35-40 mln zł. Ostateczna cena będzie zależeć od wymagań aranżacyjnych przyszłych użytkowników – mówi dla Pulsu Piotr Urbański, prezes warszawskiej firmy Rezydent.

Kolejne kroki...

Według planów, powstający budynek centrum będzie miał 4 kondygnacje, które pomieszczą lokale handlowe, biurowe i apartamenty mieszkalne.

W czerwcu 2001 zostanie ogłoszony przetarg na zagospodarowanie pozostałych trzech działek o całkowitej powierzchni 1439 mkw. W chwili obecnej na tym terenie stoją trzy budynki - w jednym znajdują się lokale użytkowe, w dwóch - mieszka 6 rodzin. [...]

- Umowy mają ważność do końca sezonu. We wrześniu lokatorzy sześciu mieszkań będą musieli się przeprowadzić. Znalezienie im mieszkań zastępczych i zorganizowanie przeprowadzki należy do inwestora, który wygra przetarg. To jeden z warunków naszej umowy - mówi dla Pulsu Biznesu Regina Kaszkur, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta UM w Sopocie.

...i nowy pasaż

W planach przewidziano także budowę nowego ciągu pieszego, który usprawniłby ruch i jednocześnie stanowiłby pasaż handlowo- -usługowo-rozrywkowy.

- Jeżeli wygramy przetarg, planujemy budowę w pasażu kolejnych powierzchni handlowych, pubów, małych restauracji. Już teraz zgłasza się wielu chętnych do wynajęcia lokali - przekonuje w Pulsie Piotr Urbański.

Jednak zdaniem Reginy Kaszkur, są to jeszcze dalekie plany, ponieważ teren, na którym ma powstać pasaż, obecnie należy częściowo do Skarbu Państwa i gminy.

Więcej: Dorota Kaczyńska, Puls Biznesu, 6 marca 2001, str. 19

Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

82 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes po stronie dobra

Dollar General company has its origins in Scottsville, Kentucky from James Luther “J.L.” Turner and his son Cal Turner. James Turner’s father died in an accident in 1902...

18 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I enjoyed over read your blog post. Your blog have nice information I got good ideas from this amazing blog. I am always searching like this type blog post. I hope I will see...

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I enjoyed over read your blog post. Your blog have nice information I got good ideas from this amazing blog. I am always searching like this type blog post. I hope I will see...

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

nice post. Thanks for sharing such an interesting and witty post with us. Electromagnetic spider repellent

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018