31.03.2004

Zamieszkaj w Niebieskim Mieście

Gazeta Wyborcza donosi o dzisiejszym otwarciu największego centrum handlowo – rozrywkowego Blue City. Całość mieści się na ośmiu kondygnacjach, z czego trzy przeznaczone są wyłącznie na sklepy, punkty usługowe, restauracje, bary i kawiarnie.

Wszystkich sklepów jest aż 222. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się megasklep Dziecko. Ma on być początkiem sieci dużych sklepów dla dzieci, w których znajdzie się miejsce nie tylko na półki z towarami, ale też na placyk zabaw dla maluchów.

- Na poziomie +2 znajdzie się nasza Bartycka, czyli Home City – powiedział Gazecie Wyborczej Yoram Reshef, dyrektor generalny centrum.

Całość zajmie 4,7 tys. m kw. i można tu będzie kupić meble, artykuły wykończeniowe i dekoracyjne, budowlane, a także rozmaite dodatki. Porad będą tu też udzielać specjaliści.

...osłabionych i niespożytych

Kolejne piętro przeznaczone jest pod Centrum Medyczne „Enel Med.”. 20 gabinetów, w których przyjmować będą lekarze wszystkich specjalności, zajmować ma 1,5 tys. m kw. jeszcze wyżej rozlokuje się Magic City (6,5 tys. m kw.), czyli rodzinne centrum rozrywkowe. Na razie z tej części jeszcze nie można korzystać, ale inwestor zapowiada, że pod koniec kwietnia wszystko już będzie gotowe.

... zmęczonych i pracowitych

Dwa skrzydła Blue City nie będą miały charakteru handlowego, ani rozrywkowego. Po raz pierwszy w takim kompleksie pojawi się hotel – trzygwiazdkowy z 228 pokojami i oczywiście osobnym wejściem. Zajmie on poziomy od drugiego do piątego poziomu jednego ze skrzydeł.

Nie wiadomo jeszcze kiedy hotel ruszy, podobnie jak ulokowana w drugim skrzydle część biurowa. Ma się ona również mieścić na poziomach +2 do +5.

Kilka miesięcy po otwarciu w centrum powstanie też Auto City, czyli salon samochodowy oferujący auta różnych marek – powiedział Gazecie Wyborczej Yoram Reshef.

...wrażliwych i koni mechanicznych

Blue City chwali się też swoją działalnością artystyczną – będą się tu odbywać wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne; stałe ekspozycje będą miały m.in. Ośrodek Kultury Ochoty, UNICEF, ASP.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano wielkie parkingi na 2,6 tys. samochodów.

Więcej: Magda Kłodecka, Gazeta Wyborcza, 31 marca 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0