Okazja Czyni Dzikusa

Piątek
02.04.2004
Rzeczpospolita opisała środowy szturm klientów na sklep Mega Avans w nowo otwartym warszawskim centrum handlowym Blue City.
 

Kobieta w zaawansowanej ciąży jako jedna z pierwszych kupiła odtwarzacz DVD za 99 zł w otwartym w środę gigancie handlowym Blue City. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności. Wejście do sklepu szturmował bowiem kilkutysięczny tłum zwabionych promocją klientów. Doszło do przepychanek, 5 osób trafiło do szpitala.

Szybsi od własnych butów

Blisko cztery tysiące osób wlało się do handlowego giganta. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania sklepu Mega Avans, którego oferta stała się magnesem dla klientów. Kiedy czołówka stawki zorientowała się, że sklep mieści się na poziomie „ minus jeden”, tłum ruszył w dół. Ludzie zbiegali nawet po schodach ruchomych, które jechały.......do góry.

Sklep Mega Avans na przyjęcie klientów przygotowywał się bardzo starannie. Zamontowano specjalne bramki, podobne do tych w metrze. Pozwalały do sklepu wchodzić pojedynczo, co miało zapobiec zamieszaniu podczas oglądania i wyboru towarów.

Megazawód

Okazało się, że większość taniego towaru kupiły osoby, które wcześniej zdołały wejść do Blue City. Kiedy na zewnątrz gęstniał tłum, w środku przed Mega Avansem stało już kilkuset pracowników z centrum handlowego.

Wcześniej przyszli pracownicy innych sklepów, ale także osoby z zewnątrz, które sobie tylko znanymi sposobami dostały się do środka. Niektóre z nich próbowały wręczać łapówki za wprowadzenie do centrum przez magazyn. - powiedział Rzeczpospolitej Zbigniew Błaszczyk, dyrektor Mega Avans w Blue City.

W tym czasie przed Blue City pojawiły się samochody z billboardami informujące, że w konkurencyjnym Media Markt można kupić odtwarzacz DVD za.......89 zł, czyli o 10 zł taniej.

Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Mega Avans, który reklamował się: taniej niż w Media Markt - powiedział Rzeczpospolitej Jarosław Drabarek, dyrektor generalny Media Markt w Polsce.

Więcej: Bartosz Życiński, Rzeczpospolita, 1 kwietnia 2004
Rzeczpospolita

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018