Okazja Czyni Dzikusa

Piątek
02.04.2004
Rzeczpospolita opisała środowy szturm klientów na sklep Mega Avans w nowo otwartym warszawskim centrum handlowym Blue City.
 

Kobieta w zaawansowanej ciąży jako jedna z pierwszych kupiła odtwarzacz DVD za 99 zł w otwartym w środę gigancie handlowym Blue City. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności. Wejście do sklepu szturmował bowiem kilkutysięczny tłum zwabionych promocją klientów. Doszło do przepychanek, 5 osób trafiło do szpitala.

Szybsi od własnych butów

Blisko cztery tysiące osób wlało się do handlowego giganta. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania sklepu Mega Avans, którego oferta stała się magnesem dla klientów. Kiedy czołówka stawki zorientowała się, że sklep mieści się na poziomie „ minus jeden”, tłum ruszył w dół. Ludzie zbiegali nawet po schodach ruchomych, które jechały.......do góry.

Sklep Mega Avans na przyjęcie klientów przygotowywał się bardzo starannie. Zamontowano specjalne bramki, podobne do tych w metrze. Pozwalały do sklepu wchodzić pojedynczo, co miało zapobiec zamieszaniu podczas oglądania i wyboru towarów.

Megazawód

Okazało się, że większość taniego towaru kupiły osoby, które wcześniej zdołały wejść do Blue City. Kiedy na zewnątrz gęstniał tłum, w środku przed Mega Avansem stało już kilkuset pracowników z centrum handlowego.

Wcześniej przyszli pracownicy innych sklepów, ale także osoby z zewnątrz, które sobie tylko znanymi sposobami dostały się do środka. Niektóre z nich próbowały wręczać łapówki za wprowadzenie do centrum przez magazyn. - powiedział Rzeczpospolitej Zbigniew Błaszczyk, dyrektor Mega Avans w Blue City.

W tym czasie przed Blue City pojawiły się samochody z billboardami informujące, że w konkurencyjnym Media Markt można kupić odtwarzacz DVD za.......89 zł, czyli o 10 zł taniej.

Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Mega Avans, który reklamował się: taniej niż w Media Markt - powiedział Rzeczpospolitej Jarosław Drabarek, dyrektor generalny Media Markt w Polsce.

Więcej: Bartosz Życiński, Rzeczpospolita, 1 kwietnia 2004
Rzeczpospolita

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jeśli chodzi oprowadzenie własnej firmy, księgowość i wszelkie rozliczenia to ja ze swojej strony mogę polecić księgowość online -...

86 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

This is a great post. I like this topic. best free pc games

25 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018