02.04.2004

Okazja Czyni Dzikusa

Rzeczpospolita opisała środowy szturm klientów na sklep Mega Avans w nowo otwartym warszawskim centrum handlowym Blue City.

Kobieta w zaawansowanej ciąży jako jedna z pierwszych kupiła odtwarzacz DVD za 99 zł w otwartym w środę gigancie handlowym Blue City. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności. Wejście do sklepu szturmował bowiem kilkutysięczny tłum zwabionych promocją klientów. Doszło do przepychanek, 5 osób trafiło do szpitala.

Szybsi od własnych butów

Blisko cztery tysiące osób wlało się do handlowego giganta. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania sklepu Mega Avans, którego oferta stała się magnesem dla klientów. Kiedy czołówka stawki zorientowała się, że sklep mieści się na poziomie „ minus jeden”, tłum ruszył w dół. Ludzie zbiegali nawet po schodach ruchomych, które jechały.......do góry.

Sklep Mega Avans na przyjęcie klientów przygotowywał się bardzo starannie. Zamontowano specjalne bramki, podobne do tych w metrze. Pozwalały do sklepu wchodzić pojedynczo, co miało zapobiec zamieszaniu podczas oglądania i wyboru towarów.

Megazawód

Okazało się, że większość taniego towaru kupiły osoby, które wcześniej zdołały wejść do Blue City. Kiedy na zewnątrz gęstniał tłum, w środku przed Mega Avansem stało już kilkuset pracowników z centrum handlowego.

Wcześniej przyszli pracownicy innych sklepów, ale także osoby z zewnątrz, które sobie tylko znanymi sposobami dostały się do środka. Niektóre z nich próbowały wręczać łapówki za wprowadzenie do centrum przez magazyn. - powiedział Rzeczpospolitej Zbigniew Błaszczyk, dyrektor Mega Avans w Blue City.

W tym czasie przed Blue City pojawiły się samochody z billboardami informujące, że w konkurencyjnym Media Markt można kupić odtwarzacz DVD za.......89 zł, czyli o 10 zł taniej.

Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Mega Avans, który reklamował się: taniej niż w Media Markt - powiedział Rzeczpospolitej Jarosław Drabarek, dyrektor generalny Media Markt w Polsce.

Więcej: Bartosz Życiński, Rzeczpospolita, 1 kwietnia 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0