05.04.2004

Coffee Time wchodzi do Polski

Nowości Gastronomiczne informują o wejściu na polski rynek kanadyjskich sieci coffee barów. Według gazety pierwsza kawiarnia miała powstać w połowie marca w Katowicach.

Pierwsza w Polsce kawiarnia kanadyjskiej sieci Coffee Time zostanie otwarta w katowickim pasażu handlowym „Atrium”. Wystrój wnętrza nowego coffee baru o pow. 126 mkw. utrzymany będzie w tonacjach typowych dla całej sieci. Podobny będzie też asortyment.

Prace remontowe miały potrwać do połowy marca. Najpóźniej na początku kwietnia lokal powinien ruszyć. – Katowice to pierwsze, ale nie jedyne miasto, w którym pojawi się Coffee Time. Sieć planuje otwarcie następnych, ale ich lokalizacja jest na razie utrzymana w tajemnicy – powiedziała Liliana Pona, odpowiedzialna za rozwój sieci na polskim rynku.

Działające na polskim rynku sieci typu coffee – house ze spokojem przyjęły wiadomość o nowym konkurencie. Coffeeheaven, otwiera kolejny lokal w tym samym budynku, w którym mieścić się będzie kawiarnia Coffee Time. Rynek kawiarni nie jest jeszcze w Polsce nasycony, a kultura picia kawy nie jest na tyle rozwinięta by kilka sieci mogło czerpać z tego korzyść. Jest to powód, dla którego firmy kawowe nie obawiają się siebie nawzajem jako konkurencji, ale raczej że mogą ponieść porażkę w zmaganiu o polskiego klienta.

Również sieć Coffee Team nie zamierza podejmować strategicznych kroków, choć to właśnie przez Kanadyjczyków musiała zmienić nazwę. Do niedawna jeszcze brzmiała tak samo jak sieć kanadyjczyków. Skończyło się na zmianie na Coffee Team.

Coffee Time oferuje szeroką gamę ciepłych napojów. Ma ponad 300 placówek w całej Kanadzie i ponad dwadzieścia w Grecji. Polska jest kolejnym celem.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, marzec 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0