6,3 mln zł zysku w tym roku

Czwartek
08.04.2004
Firma Dr Irena Eris w 2003 r. wypracowała 2,1 mln zł zysku netto, przy przychodach wynoszących 85 mln zł. Ponadto, firma ma nowego prezesa. Został nim Cezary Kołodziejczyk.
 

O 7% w stosunku do 2002 r. wzrosła sprzedaż spółki w 2003 r. To przede wszystkim zasługa 26 – proc. przyrostu eksportu, który jest kierowany głównie na Wschód. Zysk netto wyniósł 2,1 mln zł. W tym roku ma się zwiększyć do 6,3 mln zł. Aneta Dymarska, odpowiadająca za PR firmy, powiedziała Parkietowi, że tegoroczne przychody są szacowane na 93 mln zł, co by oznaczało, że wzrosną o 10%.

Poprawę wyników finansowych ma przynieść m.in. zmiana prezesa. Po dwudziestu latach kierowania spółką zrezygnował Henryk Orfinger (prywatnie mąż Ireny Eris, razem są właścicielami 100% akcji), który został przewodniczącym rady nadzorczej. Jako oficjalny powód rezygnacji podał brak czasu na godzenie obowiązków prezesa z szefowaniem m.in. Polskiemu Związkowi Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej.

Nowym prezesem został Cezary Kołodziejczyk. Pracuje w spółce od 4 lat. Do tej pory był członkiem zarządu i dyrektorem ds. rynku. A. Dymarska powiedziała Parkietowi, że to właśnie C. Kołodziejczyk opracował strategię rozwoju przedsiębiorstwa, która została przyjęta w zeszłym roku. Zgodnie z nią, firma ma zwiększyć sprzedaż w Polsce i za granicą, otwierać firmowane własnym logo instytuty kosmetyczne i rozwijać działalność centrum badawczego.

Zgodnie z danymi MEMRB (organizacja monitorująca rynek kosmetyków), Dr Irena Eris miała 16% wartościowego udziału w rynku kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Na kolejnym miejscu znalazły się Oceanic (9,73%), Nivea (7,77%), Ziaja (6,1%), Dax Cosmetics (5,84%) i Synergie Garnier (5,61%). Dalsze miejsca zajęły w zeszłym roku Vishy, Kolastyna, Loreal, Johnson&Johnson, Dermika i Soraya.

Źródło: Ewa Bałdyga, Parkiet, 7 kwietnia 2004
Parkiet

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018