Poniedziałek
19.04.2004
19 kwietnia 2004r. z czytelnikami portalu rozmawiał Wojciech Kalinowski.
 

Zbyszek: Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otworzyć punkt FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Szukamy partnerów, którzy posiadają pewne doświadczenie w handlu, w prowadzeniu własnego biznesu. Oczekujemy kapitału pozwalającego na sfinansowanie kosztów otwarcia punktu. Szybsze rozpoczęcie działalności bardzo ułatwi posiadanie lokalu w dobrym punkcie oraz zarejestrowana działalność gospodarcza.

spinka: Czy firma pomoże mi znaleźć lokal i wynegocjować korzystne ceny najmu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Wszędzie tam gdzie jest to możliwe samodzielnie szukamy lokalizacji, prowadzimy negocjacje z developerami dotyczące wynajmu. Jednakże nie dysponujemy możliwościami udostępnienia lokali w każdym mieście. Dlatego oczekujemy aktywności także ze strony partnerów.

Zbyszek: Jakiej pomocy może od Was oczekiwać franchisobiorca?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Franczyzobiorom oferujemy szkolenia z całego zakresu funkcjonowania punktu Fotostop. Pierwsze szkolenia, trwające kilka dni i prowadzone u franczyzobiorcy odbywają się jeszcze przed otwarciem punktu. Finansujemy wykonanie projektu aranżacji wnętrz, koszty reklamy ponadregionalnej. Dodatkowo refundujemy partnerowi część nakładów poniesionych na reklamę lokalną, oferujemy atrakcyjne warunki kredytowe przy zakupie towarów oraz stałą, bieżącą pomoc przy prowadzeniu punktu Fotostop. Fotostop jest wspólnym przedsięwizięciem naszej firmy i franczyzobiorcy. Jeżeli franczyzobiorca odniesie sukces to będzie to również i nasz sukces.

ciekawska: Kto jest największą konkurencją Fotostop w Polsce?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferta Fotostopu łącząca fotografię cyfrową, telekomunikację i usługi jest unikatowa na rynku polskim. Dlatego nie ma bezpośredniej konkurencji w pełnym zakresie oferty sieci Fotostop. Oczywiście firmy prowadzące sprzedaż aparatów fotograficznych oraz oferujące usługi wykonywania odbitek, zdjęć paszportowych itp. są postrzegane przez nas jako konkurenci. Niemniej jednak podstawy, na jakich zbudowana jest idea Fotostop sprawiają, że mimo szacunku dla konkurencji nie boimy się jej.

mirek: Jaki jest koszt odbitki w tym LABie?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Koszt materiałów zużytych do wykonania odbitki w Samoobsługowym miniLabie Cyfrowym waha się od 30 do 40 groszy. Z drugiej strony Samoobsługowy miniLab Cyfrowy oferuje klientowi szybkość realizacji zamówienia i pełną dyskrecję - cechy niespotykane gdzie indziej.

bleee: W jaki sposób Fotostop pomaga w finalizowaniu inwestycji? Dokładacie się fifty fifty czy kredyt?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki finansowania zakupu urządzeń (miniLaby). Poza tym kredytujemy zakup towarów. Finansujemy również koszty reklamy, projektów adaptacji wnętrz, szkolenia itd.

bleee: Czy potencjalny franczyzobiorca może obawiać się ekspansji punktów własnych FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Nie.

stopy: Czy Wasz biorca może prowdzić więcej niż jeden punkt Fotostopu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Tak.

miki: Czy przy tak szybkim rozwoju technologii inwestycja w "komórki i cyfrówki" jest bezpieczna? A jeśli za pół roku powstanie jeszcze jakaś nowsza wersja telefonu lub aparatu? I jeśli wymyśli to inna firma niż Olympus, to co wtedy?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Rewolucje technologiczne nie dokonują się z roku na rok. Olympus był tą firmą, która najlepiej wkroczyła w świat fotografii cyfrowej. Sieć Fotostopu jest siecią elastyczną, na bieżąco dostosowującą się do sytuacji rynkowej. Nie obawiamy się w związku z tym gwałtownych zmian.

Seba: Czy zamierzacie w przyszłości w swoich punktach organizować promocje polegające na sprzedaży np. aparatów cyfrowych po 10 zł i włączyć się do walki o klienta, która toczy się między Media Markt, RTV AGD i MegaAvansem. Jeżeli tak, to gdzie i kiedy, ustawię się pierwszy w kolejce, macie dobry sprzęt :)
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Przyszłość przed nami, jest to tylko kwestia zrobienia dobrej kalkulacji.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->


PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Poradnik: jak promować swoją firmę na Facebooku

Dobrym sposobem na reklamę firmy jest masowa wysyłka maili, e-mail marketing staje się coraz bardziej popularny, z racji na swoją skuteczność i niskie koszta. w łatwy...

61 wypowiedzi
ostatnia 26.04.2018
Coś więcej niż zysk, szukam pomysłu na trwały i ciągły biznes !

I can enable you to out on the supplier side Pay to Do my Assignment You can benefit offering on eBay and after that wandering into your own online store which has a...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.04.2018
Franchising - jak to jest po polsku?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

10 wypowiedzi
ostatnia 26.04.2018
Siłownia

ciekawe wiadomości i strona 192.168 ll

11 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Faktoring a franczyza

Faktoring jest sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki-moim zdaniem lepsze to niz pakowanie się w kredyt. Niestety nie wiem czy mając juz franczyzę mozesz starać się o...

26 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Jaka reklama się opłaca?

Tradycyjna reklama jak baner czy plandeka zawsze się sprawdzi. My zamawialiśmy jedno i drugie od http://erka.gdansk.pl/plandeki/ i z obu rzeczy jesteśmy zadowoleni,...

200 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Tani biznes dla początkującego

Przy rozwijaniu swojego biznesu zdecydowanie dobrze jest wziąć pod uwagę fachową pomoc czyli firmę consultingową. My korzystaliśmy z usług...

80 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Mały kapitał to nie problem. Problemy zaczynają się wtedy,gdy nie radzimy sobie w zarządzaniu. W takim przypadku należy zainteresować się...

227 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
zobacz więcej na forum