Poniedziałek
19.04.2004
19 kwietnia 2004r. z czytelnikami portalu rozmawiał Wojciech Kalinowski.
 

Zbyszek: Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otworzyć punkt FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Szukamy partnerów, którzy posiadają pewne doświadczenie w handlu, w prowadzeniu własnego biznesu. Oczekujemy kapitału pozwalającego na sfinansowanie kosztów otwarcia punktu. Szybsze rozpoczęcie działalności bardzo ułatwi posiadanie lokalu w dobrym punkcie oraz zarejestrowana działalność gospodarcza.

spinka: Czy firma pomoże mi znaleźć lokal i wynegocjować korzystne ceny najmu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Wszędzie tam gdzie jest to możliwe samodzielnie szukamy lokalizacji, prowadzimy negocjacje z developerami dotyczące wynajmu. Jednakże nie dysponujemy możliwościami udostępnienia lokali w każdym mieście. Dlatego oczekujemy aktywności także ze strony partnerów.

Zbyszek: Jakiej pomocy może od Was oczekiwać franchisobiorca?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Franczyzobiorom oferujemy szkolenia z całego zakresu funkcjonowania punktu Fotostop. Pierwsze szkolenia, trwające kilka dni i prowadzone u franczyzobiorcy odbywają się jeszcze przed otwarciem punktu. Finansujemy wykonanie projektu aranżacji wnętrz, koszty reklamy ponadregionalnej. Dodatkowo refundujemy partnerowi część nakładów poniesionych na reklamę lokalną, oferujemy atrakcyjne warunki kredytowe przy zakupie towarów oraz stałą, bieżącą pomoc przy prowadzeniu punktu Fotostop. Fotostop jest wspólnym przedsięwizięciem naszej firmy i franczyzobiorcy. Jeżeli franczyzobiorca odniesie sukces to będzie to również i nasz sukces.

ciekawska: Kto jest największą konkurencją Fotostop w Polsce?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferta Fotostopu łącząca fotografię cyfrową, telekomunikację i usługi jest unikatowa na rynku polskim. Dlatego nie ma bezpośredniej konkurencji w pełnym zakresie oferty sieci Fotostop. Oczywiście firmy prowadzące sprzedaż aparatów fotograficznych oraz oferujące usługi wykonywania odbitek, zdjęć paszportowych itp. są postrzegane przez nas jako konkurenci. Niemniej jednak podstawy, na jakich zbudowana jest idea Fotostop sprawiają, że mimo szacunku dla konkurencji nie boimy się jej.

mirek: Jaki jest koszt odbitki w tym LABie?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Koszt materiałów zużytych do wykonania odbitki w Samoobsługowym miniLabie Cyfrowym waha się od 30 do 40 groszy. Z drugiej strony Samoobsługowy miniLab Cyfrowy oferuje klientowi szybkość realizacji zamówienia i pełną dyskrecję - cechy niespotykane gdzie indziej.

bleee: W jaki sposób Fotostop pomaga w finalizowaniu inwestycji? Dokładacie się fifty fifty czy kredyt?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki finansowania zakupu urządzeń (miniLaby). Poza tym kredytujemy zakup towarów. Finansujemy również koszty reklamy, projektów adaptacji wnętrz, szkolenia itd.

bleee: Czy potencjalny franczyzobiorca może obawiać się ekspansji punktów własnych FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Nie.

stopy: Czy Wasz biorca może prowdzić więcej niż jeden punkt Fotostopu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Tak.

miki: Czy przy tak szybkim rozwoju technologii inwestycja w "komórki i cyfrówki" jest bezpieczna? A jeśli za pół roku powstanie jeszcze jakaś nowsza wersja telefonu lub aparatu? I jeśli wymyśli to inna firma niż Olympus, to co wtedy?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Rewolucje technologiczne nie dokonują się z roku na rok. Olympus był tą firmą, która najlepiej wkroczyła w świat fotografii cyfrowej. Sieć Fotostopu jest siecią elastyczną, na bieżąco dostosowującą się do sytuacji rynkowej. Nie obawiamy się w związku z tym gwałtownych zmian.

Seba: Czy zamierzacie w przyszłości w swoich punktach organizować promocje polegające na sprzedaży np. aparatów cyfrowych po 10 zł i włączyć się do walki o klienta, która toczy się między Media Markt, RTV AGD i MegaAvansem. Jeżeli tak, to gdzie i kiedy, ustawię się pierwszy w kolejce, macie dobry sprzęt :)
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Przyszłość przed nami, jest to tylko kwestia zrobienia dobrej kalkulacji.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->


PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Nie zapomnij o szkoleniach bhp

This is a great post. I like this topic. best free pc games

25 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Biznes po stronie dobra

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

36 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018