Poniedziałek
19.04.2004
19 kwietnia 2004r. z czytelnikami portalu rozmawiał Wojciech Kalinowski.
 

Zbyszek: Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otworzyć punkt FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Szukamy partnerów, którzy posiadają pewne doświadczenie w handlu, w prowadzeniu własnego biznesu. Oczekujemy kapitału pozwalającego na sfinansowanie kosztów otwarcia punktu. Szybsze rozpoczęcie działalności bardzo ułatwi posiadanie lokalu w dobrym punkcie oraz zarejestrowana działalność gospodarcza.

spinka: Czy firma pomoże mi znaleźć lokal i wynegocjować korzystne ceny najmu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Wszędzie tam gdzie jest to możliwe samodzielnie szukamy lokalizacji, prowadzimy negocjacje z developerami dotyczące wynajmu. Jednakże nie dysponujemy możliwościami udostępnienia lokali w każdym mieście. Dlatego oczekujemy aktywności także ze strony partnerów.

Zbyszek: Jakiej pomocy może od Was oczekiwać franchisobiorca?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Franczyzobiorom oferujemy szkolenia z całego zakresu funkcjonowania punktu Fotostop. Pierwsze szkolenia, trwające kilka dni i prowadzone u franczyzobiorcy odbywają się jeszcze przed otwarciem punktu. Finansujemy wykonanie projektu aranżacji wnętrz, koszty reklamy ponadregionalnej. Dodatkowo refundujemy partnerowi część nakładów poniesionych na reklamę lokalną, oferujemy atrakcyjne warunki kredytowe przy zakupie towarów oraz stałą, bieżącą pomoc przy prowadzeniu punktu Fotostop. Fotostop jest wspólnym przedsięwizięciem naszej firmy i franczyzobiorcy. Jeżeli franczyzobiorca odniesie sukces to będzie to również i nasz sukces.

ciekawska: Kto jest największą konkurencją Fotostop w Polsce?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferta Fotostopu łącząca fotografię cyfrową, telekomunikację i usługi jest unikatowa na rynku polskim. Dlatego nie ma bezpośredniej konkurencji w pełnym zakresie oferty sieci Fotostop. Oczywiście firmy prowadzące sprzedaż aparatów fotograficznych oraz oferujące usługi wykonywania odbitek, zdjęć paszportowych itp. są postrzegane przez nas jako konkurenci. Niemniej jednak podstawy, na jakich zbudowana jest idea Fotostop sprawiają, że mimo szacunku dla konkurencji nie boimy się jej.

mirek: Jaki jest koszt odbitki w tym LABie?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Koszt materiałów zużytych do wykonania odbitki w Samoobsługowym miniLabie Cyfrowym waha się od 30 do 40 groszy. Z drugiej strony Samoobsługowy miniLab Cyfrowy oferuje klientowi szybkość realizacji zamówienia i pełną dyskrecję - cechy niespotykane gdzie indziej.

bleee: W jaki sposób Fotostop pomaga w finalizowaniu inwestycji? Dokładacie się fifty fifty czy kredyt?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki finansowania zakupu urządzeń (miniLaby). Poza tym kredytujemy zakup towarów. Finansujemy również koszty reklamy, projektów adaptacji wnętrz, szkolenia itd.

bleee: Czy potencjalny franczyzobiorca może obawiać się ekspansji punktów własnych FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Nie.

stopy: Czy Wasz biorca może prowdzić więcej niż jeden punkt Fotostopu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Tak.

miki: Czy przy tak szybkim rozwoju technologii inwestycja w "komórki i cyfrówki" jest bezpieczna? A jeśli za pół roku powstanie jeszcze jakaś nowsza wersja telefonu lub aparatu? I jeśli wymyśli to inna firma niż Olympus, to co wtedy?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Rewolucje technologiczne nie dokonują się z roku na rok. Olympus był tą firmą, która najlepiej wkroczyła w świat fotografii cyfrowej. Sieć Fotostopu jest siecią elastyczną, na bieżąco dostosowującą się do sytuacji rynkowej. Nie obawiamy się w związku z tym gwałtownych zmian.

Seba: Czy zamierzacie w przyszłości w swoich punktach organizować promocje polegające na sprzedaży np. aparatów cyfrowych po 10 zł i włączyć się do walki o klienta, która toczy się między Media Markt, RTV AGD i MegaAvansem. Jeżeli tak, to gdzie i kiedy, ustawię się pierwszy w kolejce, macie dobry sprzęt :)
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Przyszłość przed nami, jest to tylko kwestia zrobienia dobrej kalkulacji.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->


PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018