23.04.2004

Nowe życie Mr Hamburgera

Franczyza, zmiana dresingu, nowe lokale i nowa sieć.

30 lokali w systemie franczyzowym planuje otworzyć do końca 2004r. Mr Hamburger. Firma ma już opracowaną księgę wzorcową franczyzy i przekształca dwa własne lokale w Sosnowcu i w Katowicach na restauracje działające w systemie franczyzowym. Niewykluczone też, że wkrótce pojawi się nowa sieć.

Istniejąca sieć lokali Mr Hamburger zajęła już swoją pozycję w fast foodowym segmencie rynku gastronomicznego i dobrze sobie na nim radzi. Myśląc o rozwoju firmy bezpiczniej jest budować odrębną sieć o nieco innej formule, która uzupełni asortyment Mr Hamburgera - powiedział Nowościom Gastronomicznym Tomasz Lipiński, odpowiedzialny m. in. za wprowadzenie systemu franczyzowego w sieci fast foodów Mr Hamburger.

Dwie z ponad 40 restauracji przekształcono na lokale, które mają zachęcić przyszłych operatorów do wejścia we franczyzę. Chcemy, aby stanowiły wzorzec dla potencjalnych biorców licencji - powiedział Nowościom Gastronomicznycm T. Lipiński. - Będziemy rozpatrywać oferty partnerów z całej Polski. Odchodzimy powoli od podpisywania umów na zasadzie opłacenia licencji, gdzie nasz partner po wykupieniu znaku firmowego prowadzi restaurację bez żadnego nadzoru. - dodaje T. Lipiński.

Opłata wstępna dla franczyzobiorców wynoi 8 tys. zł. W zamian za podpisanie umowy franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy urządzaniu i adaptacji lokalu oraz wspólnych działaniach marketingowych.

To czy firmie uda się ekspansja poza region Śląska zależy m. in. od możliwości dystrybucyjnych firmy. Do końca 2003r. sieć Mr Hamburger prowadziła 42 lokale.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, kwiecień 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0