Nowe życie Mr Hamburgera

Piątek
23.04.2004
Franczyza, zmiana dresingu, nowe lokale i nowa sieć.
 

30 lokali w systemie franczyzowym planuje otworzyć do końca 2004r. Mr Hamburger. Firma ma już opracowaną księgę wzorcową franczyzy i przekształca dwa własne lokale w Sosnowcu i w Katowicach na restauracje działające w systemie franczyzowym. Niewykluczone też, że wkrótce pojawi się nowa sieć.

Istniejąca sieć lokali Mr Hamburger zajęła już swoją pozycję w fast foodowym segmencie rynku gastronomicznego i dobrze sobie na nim radzi. Myśląc o rozwoju firmy bezpiczniej jest budować odrębną sieć o nieco innej formule, która uzupełni asortyment Mr Hamburgera - powiedział Nowościom Gastronomicznym Tomasz Lipiński, odpowiedzialny m. in. za wprowadzenie systemu franczyzowego w sieci fast foodów Mr Hamburger.

Dwie z ponad 40 restauracji przekształcono na lokale, które mają zachęcić przyszłych operatorów do wejścia we franczyzę. Chcemy, aby stanowiły wzorzec dla potencjalnych biorców licencji - powiedział Nowościom Gastronomicznycm T. Lipiński. - Będziemy rozpatrywać oferty partnerów z całej Polski. Odchodzimy powoli od podpisywania umów na zasadzie opłacenia licencji, gdzie nasz partner po wykupieniu znaku firmowego prowadzi restaurację bez żadnego nadzoru. - dodaje T. Lipiński.

Opłata wstępna dla franczyzobiorców wynoi 8 tys. zł. W zamian za podpisanie umowy franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy urządzaniu i adaptacji lokalu oraz wspólnych działaniach marketingowych.

To czy firmie uda się ekspansja poza region Śląska zależy m. in. od możliwości dystrybucyjnych firmy. Do końca 2003r. sieć Mr Hamburger prowadziła 42 lokale.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, kwiecień 2004
Nowości Gastronomiczne

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018