26.04.2004

Delikatesy w katalogu firm

Wielu mieszkańców małych miasteczek i wsi, aby wybrać się do supermarketu, musi poświęcić sporo czasu i pieniędzy na dojazd. Stąd zrodził się pomysł budowy Delikatesów Centrum w miasteczkach, gdzie dookoła w promieniu kilku kilometrów mieszka kilka tysięcy ludzi.

Firma Handlowa CARMENT zajmująca się sprzedażą hurtową w branży spożywczo-przemysłowej wpadła w 1999 roku na pomysł, by otworzyć sieć lokalnych sklepów samoobsługowych pod nazwą Delikatesy Centrum. Kapitał w 100 proc. jest polski. Sieć Delikatesy Centrum posiada 147 sklepów, z których 20 to placówki własne, a pozostałe prowadzone są przez franczyzobiorców.

Delikatesy także w GS-ie

Wielu mieszkańców małych miasteczek i wsi, aby wybrać się do supermarketu musi poświęcić sporo czasu i pieniędzy na dojazd. Stąd zrodził się pomysł budowy Delikatesów Centrum w miejscach, gdzie w promieniu kilku kilometrów mieszka tylko 2 tys. ludzi i nie ma dużej konkurencji. Kilka sklepów mieści się w lokalach należących do gminnych spółdzielni, popularnie zwanych GS-ami.

Szybki zwrot inwestycji?

Umowa franchisingowa mocno wiąże właściciela z biorcą. — Jesteśmy rygorystyczni, ponieważ wszystko musi być utrzymane według standardu, w każdym sklepie musi być identycznie — mówi Waldemar Jezierski, dyrektor marketingu DC. Otwierając sklep DC właściciel musi trzymać się standardów technicznych i estetycznych, obowiązuje go zachowanie jednolitości asortymentu, wyposażenia i ułożenia towaru. Zwrot inwestycji następuje po 8-12 miesiącach.

Więcej: Ewelina Gmurczyk, Franchising Info nr 7, 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0