24.05.2004

Kliknij sobie w biznes

Portal Franchising.pl odwiedza miesięcznie 25 tys. internautów. To największe internetowe przedsięwzięcie franczyzowe dostępne w języku polskim.

Z Polskiego Portalu Franchisingowego, powstałego w 2001r., korzystają studenci, piszący prace magisterskie, i przyszli biznesmeni, którzy wiążą swoją przyszłość z własną firmą na zasadach franczyzy.

Portal jest dla jednych i drugich bardzo dobrym źródłem wiedzy. Można w nim odnaleźć informacje i rady niedostępne w podręcznikach o franczyzie - wystarczy kliknąć w "ABC Franchisingu" lub "Prawo i Podatki". Informacje zamieszczone w portalu pomogą poznać warunki typowej umowy franczyzowej, od której zależy przyszłość biznesu.

W portalu jest 3300 podstron, najczęściej odwiedzaną jest "Katalog firm". - Wszystkich skatalogować nie można, umieszczamy tylko wcześniej sprawdzone przez nas sieci franczyzowe - mówi Michał Wiśniewski, dyrektor ds. operacyjnych Profit System. W katalogu oprócz podstawowych informacji o firmie można znaleźć także wszelkie warunki, które musi spełnić franczyzobiorca, oraz numery telefonów do osób odpowiedzialnych za przyszłych kontrahentów.

Portal sprawdza informacje przekazywane przez firmę. Jeśli się nie zgadzają, nierzetelny franczyzodawca znika z katalogu.

Dodatkowo w portalu znajduje się "Czarna lista - czyli spis nierzetelnych firm, nadużyć i zafałszowań". Na niechlubną listę może trafić każda firma, która usiłowała nabrać biorców, próbując np. naruszyć ich wolność w biznesie jakimś warunkiem umowy.

Więcej: "Gazeta Wyborcza", 17 maja 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0