09.06.2004

Olsen w katalogu firm

Olsen jest firmą niemiecką, która w latch 80-tych zajęła się projektowaniem i produkcją odzieży dla kobiet w średnim wieku.

Stylistyka firmy jest prosta - dobre jakościowo tkaniny, stonowane kolory i miękki krój. Obecnie firma posiada 15 punktów franchisingowych w Polsce. Dla Olsena franczyza to podstawowy sposób na budowę sieci, daje bowiem możliwość globalnego sterowania asortymentem. Ostatnio firma postanowiła przebudować pakiet franczyzowy. - Planujemy szereg zmian. Koszt franczyzy ulegnie obniżeniu - poinformował Rafał Grabowski, account executive w sieci Olsen. - Wszystko po to, aby zachować termin zwrotu z inwestycji, który nie przekracza pół roku od startu działalności. Jednakże dokładne warunki przystąpienia do sieci Olsen będą znane dopiero po sfinalizowaniu zmian, które w tej chwili następują w naszej centrali - dodaje Grabowski.

Biorca Olsena musi mieć doświadczenie w branży odzieżowej, najchętniej damskiej. Firmę interesują jedynie prestiżowe lokalizacje. Standardy powierzchni to 50-100 mkw. Olsen zainteresowany jest miastami powyżej 100 tys. mieszkańców.

Więcej: Małgorzata Boruń, Franchising Info nr 8, 2004 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora