16.06.2004

Wiele pomysłów na własny biznes

Dziś w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Kontaktów i Rozwoju Biznesu Inicjatywa 2004, połączone z II Ogólnopolskim Salonem Franchisingu.

Sieci franczyzowe będą prezentować swoją ofertę obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, zainteresowanym zakupem licencji. Obecnie koszt takiej inwestycji wynosi od 2 tys. do 1 mln zł.

-Franchising to funkcjonalna metoda robienia interesów, stosowana w wielu branżach przez tysiące przedsiębiorców na całym świecie. Dawca licencji oferuje biorcy swoją markę i swoją metodę prowadzenia przedsiębiorstwa, którą sam wcześniej skutecznie wypróbował. Nowy punkt stworzony przez franczyzobiorcę jest samodzielny w ramach sieci, ale musi przestrzegać norm ustalonych przez twórcę systemu w umowie franchisingowej - wyjaśnia Andrzej Krawczyk, dyrektor działu franchisingu w PROFIT System. Z raportu o rynku franczyzy, opracowanego przez firmę doradczą PROFIT System, wynika, że w Polsce działa ponad 180 sieci franczyzowych. Ponad 11 tysięcy punktów franczyzowych zatrudnia już ponad 100 tysięcy pracowników.

Więcej: Anita Skiba, "Gazeta Prawna", 16 czerwca 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0