Poniedziałek
28.06.2004
Sprzedawczynie w sklepach Tally Weijl muszą nosić koszulki z nadrukowanym słowem Bitch, czyli dziwka. Klienci pytają dziewczyny, ile biorą za numerek.
 
Pracownice kilkunastu sklepów z ubraniami szwajcarskiej firmy Tally Weijl (m.in. w Warszawie, Bytomiu, Bielsko-Białej, Rzeszowie, Łodzi i Poznaniu) dostały firmowe koszulki kilka miesięcy temu. Były na nich napisy totally sexy i sexy power. Na początku czerwca przyszła nowa dostawa kolorowych i białych bluzek na ramiączkach. Każda miała nadrukowane słowo bitch, które w języku angielskim oznacza dziwkę.

-Byłyśmy zszokowane. Przecież to nie sex shop! - oburzają się dziewczyn pracujące w jednym ze sklepów na południu Polski.

Do salonów Tally Weijl chętnie zaglądają panowie. 26-letnią Izę młody mężczyzna zapytał, ile bierze za numerek. Inni pytają: naprawdę jesteś taka odważna? Puszczają oko, uśmiechają się ironicznie.

Ekspedientki zobowiązały się do noszenia firmowych strojów w umowie o pracę. Radzą więc sobie jak mogą: na bluzki narzucają sweterki albo zakładają je przodem do tyłu. Wszystko po to, by nie było widać napisu.

Magdalena Aniszczenko, odpowiedzialna za kontakty z prasą w polskim odziale firmy Tally Weijl, jest zdumiona zarzutami: - Nie uważamy, że napis jest wulgarny. W dosłownym tłumaczeniu słowo bitch na polski to rzeczywiście suka, ale w slangu amerykańskim oznacza pewien trend życia. Określa białe dziewczyny, które bez żadnego skrępowania żyją z czarnymi chłopakami, to kultura hip-hopu - objaśnia. Dodaje, że Tally Weijl ubiera odważne dziewczyny. - Nasze klientki są półnagie, seksowne i frywolne. Koszulki, w których chodzą sprzedawczynie, świetnie się sprzedają - zapewnia.

Więcej: Agnieszka Zakrzewska, "Gazeta Wyborcza", 26-27 czerwca, 2004r.
Gazeta Wyborcza

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018