28.07.2004

Komórki bez simlocka sprzedają się słabo

Coraz więcej sklepów oferuje komórki bez tzw. simlocka, które mają być kupowane przez użytkowników pre-paidów i poszukiwaczy nowinek.

Coraz większą popularność wśród użytkowników telefonów komórkowych, z racji atrakcyjnych stawek za połączenia, zyskują taryfy przedpłacone. W systemie pre-paid nie zawsze wraz z kartą SIM nabywa się aparat telefoniczny. Można kupić samą kartę, która do prowadzenia rozmów wymaga umieszczenia w telefonie. W ostatnich latach powstał olbrzymi rynek oferujący w komisach lub na bazarach używane i nowe komórki. Działają także salony firmowe producentów telefonów oraz wyspecjalizowane sieci sklepów, np. Germanos.

Cztery modele w mPunkcie

W 168 sklepach sieci mPunkt, dotychczas zajmującej się dystrybucją ofety należącej do Polkomtela sieci Plus GSM, można kupić telefon komórkowy na raty. Koszt zakupu jest rozłożony na 24 równe raty powiększone o cenę kredytu, udzielanego przez GE Capital Bank, wynoszący 21 proc. wartości zakupionego aparatu w okresie dwuletnim. Pierwsza wpłata jest dowolna i zależy od kupującego. Można również nabyć telefony za gotówkę w tej samej cenie.

- Dotychczas jedyną możliwość korzystnego cenowo zakupu komórki dawały komisy lub inne źródła zakupu telefonu z drugiej ręki, gdzie klient był jednak narażony na ryzyko nabycia aparatu nie zawsze wiadomego pochodzenia. Potencjalnymi odbiorcami mogą stać się klienci, którzy chcieliby zakupić telefon fabrycznie nowy z gwarancją pochodzenia, oraz przy którym nikt nieuprawniony nie manipulował w celu zdjęcia blokady simlock. Zainteresowanie może ona wzbudzić również wśród klientów płacących abonament, którzy chcieliby zmienić np. uszkodzoną komórkę na nową, bądź stary model telefonu na bardziej nowoczesny - informuje Dariusz Chlastawa, wiceprezes mPunkt Polska.

W sprzedaży w mPunktach dostępne są cztery modele Nokii: 3100 w cenie 676 zł, 6100 w cenie 925 zł, 6230 w cenie 1999 oraz 7200 w cenie 2399 zł brutto.

Więcej: Puls Biznesu, 28 lipca, 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0