09.08.2004

Artman obniżył prognozy

I znów kampania marketingowa okazała się inna niż rzeczywistość. Artman obniżył prognozy.

Krakowski Artman zakończył I półrocze stratami. Zarząd obniżył prognozy finansowe na ten rok.

Wyniki spółki za I półrocze rozczarowały. Przychody wyniosły 40,6 mln zł w porównaniu z 34 mln zł przed rokiem.

Firma ma straty. Operacyjna przekracza 0,9 mln zł, a netto - 1,4 mln. W analogicznym okresie 2003r. notowała zyski (odpowiednio 0,96 i 0,22 mln zł). Na obrazie półrocza zaważył II kwartał, w którym "przejedzone" zostały skromne zyski z pierwszych trzech miesięcy roku.

W lipcu prezes Artmana Krzysztof Bajołek w rozmowie z PARKIETEM, ostrzegał, że spółka nie zaliczy II kwartału do udanych ze względu na kiepską pogodę. Zapewniał jednak, że prognozy nie są zagrożone.

Tymczasem zarząd obniżył szacunki na cały rok. Przychody mają wynieść 106 mln zł, a zysk netto 4,8 mln zł. Pierwotne plany mówiły o 109 mln zł sprzedaży i zarobku na poziomie 6 mln zł. W ubiegłym roku firma miała 86,9 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku. - Na pewno zrealizujemy nowe prognozy. Być może nawet uda nam się je przekroczyć - powiedział Parkietowi Jan Pilch, wiceprezes i, podobnie jak prezes, jeden z głównych akcjonariuszy Artmana. - Nie weryfikowaliśmy założeń wcześniej, bo liczyliśmy, że bardzo złe wyniki za kwiecień i maj uda nam się odrobić w czerwcu. Niestety, mimo wyraźnej poprawy sprzedaży nie udało się - twierdzi. Jego zdaniem, sezon wiosenno-letni będzie słaby także dla konkurentów przedsiębiorstwa.

Więcej: Parkiet, 9 sierpnia, 2004 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0