09.08.2004

Eldorado więcej inwestuje

Prawie 274 mln zł przychodów i 4,9 mln zł zysku netto osiągnęła w II kwartale Grupa Kapitałowa Eldorado. Podtrzymuje plany inwestycyjne i sprzedaży na bieżący rok.

Przychody wzrosły w porównaniu z II kw. 2003 r. o 25,5%, a zysk o ponad 32%. W I półroczu grupa osiągnęła odpowiednio 527,7 mln zł i 8,4 mln zł (1,27 zł na akcję). - Wyniki są zgodne z budżetem. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia prognozowanej sprzedaży - mówi Artur Kawa, prezes lubelskiej spółki handlowej. Planowane przychody na cały br. to ponad 1,1 mld zł.

Wyniki netto w minionym kwartale polepszyła sprzedaż nieruchomości (zysk brutto z transakcji to niemal 700 tys. zł). Spółka zanotowała ujemne koszty ogólnego zarządu (3,7 mln zł poniżej zera), co wynika z korekty księgowej kosztów I kwartału.

W II kw. spółka należąca do grupy - Stokrotka - otworzyła dwa pierwsze w tym roku supermakety (w Bydgoszczy i Chorzowie), powiększając sieć do 32 placówek. W Eldorado, który prowadzi działalnośc dystrybucyjną, najpoważniejszą inwestycją w ostatnich miesiącach okazało się unowocześnienie parku samochodowego (liczy 112 pojazdów). Spółka, za kilka milionów złotych, zamówiła 24 samochody dostawcze.

Więcej: Parkiet, 9 sierpnia, 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0