Zarabiamy na okrągło

Niedziela
01.08.2004
W temacie numeru zamieszczamy przegląd inwestycji w usługach. Opisujemy podstawy franchisingu oraz krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą. Przyglądamy się również problemom sieci gastronomicznych Mamuśka The Cheese Cake Shop oraz Yogen Fruz.
 

Fachowo i ciekawie o franchisingu

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franchisingowych działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku franchisingowym, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

Wysoka sprzedaż poprzednich numerów skłoniła nas do zwiększenia sieci dystrybucji magazynu. Numer 9 ma nakład zwiększony do 5300 egz i jest dostępny również w salonach prasowych FranPress.

W dziewiątym numerze

Nowe otwarcie

Kurczaki atakują
Zakłady drobiarskie Jażyniec zaczęły rozwijać sieć franchisingową. Czy znajdą się chętni, którzy będą chcieli prowadzić sklepy mięsne?

Info-shorty

Yogurtowy biznes
Yogen Fruz dwa lata temu zapowiadał, że do końca 2004 roku otworzy 100 punktów. Obecnie posiada 25 stoisk. Dlaczego firma nie zrealizowała planów?

Mamuśka walczy o swoje
O problemach The Cheesecake z franczyzobiorcami pisaliśmy już w zeszłym roku. Próby polubownego załatwienia sprawy nie powiodły się i trzeba było rozwiązać umowy z nielojalnymi biorcami. W drugiej połowie 2003 r. wykupiono licencje od nieuczciwych partnerów, ale walka o klienta nadal trwa.

Zadbajmy o szkło
Jeśli we wszystkich okolicznych sklepach nie ma odpowiadającego nam lustra, szklanego stolika lub trudno znaleźć fachowca, który wykona i zamontuje szklaną ściankę działową to warto poszukać salonu Dubiel Vitrum.

Puszysty portfel
W Polsce blisko ¼ kobiet nosi rozmiar większy niż 42. Producenci odzieży jakby zupełnie tego nie zauważali, bo praktycznie nie produkują ubrań powyżej tego numeru. Ulla Popken zauważyła.

Ciastko o długiej dacie ważności
Cukiernia A. Blikle mają już 135 lat. W dużej mierze sukces ten oparty jest na tym, że firma od początku znajduje się wyłacznie w rękach rodziny Blikle.

Temat numeru - usługi

Usługi: zarabiamy na okrągło
Polscy biorcy chętnie decydują się na kupno prestiżowych systemów usługowych – ich marzeniem są głównie ekskluzywne kawiarnie i salony fryzjerskie. Tymczasem opłacalne i ciekawe biznesowo pralnie nie cieszą się już takim wzięciem. Nie da się nimi pochwalić na imieninach u cioci.

W numerze znajduje się przegląd usługowych systemów franchisingowych działających w Polsce. Opisane są: Cartridge World, MBE Mail Boxes Etc., Glob inkasso, Kodak, FOTOSTOP, Grosik, Mieszko, 5 a Sec, Pucybut, cafe decor.

Dobre rady

Być prezesem i właścicielem
Przedstawiamy pierwsze artykuły z cyklu tekstów doradczych dla osób, które dopiero myślą o założeniu własnego biznesu.

Jak założyć własny biznes?
W artykule krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą.

Katalog firm franchisingowych

Wybierz coś dla siebie
Franchising to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Ponadto: informacje o sieciach: Sun of Gaba, Artefe, Cherry Berry, Nicole, Germanos, Husse i innych.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Na czym zarabiają Polacy? /01.03.2018

Przedstawiamy pomysły na firmę, na których można zarobić duże pieniądze. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć winiarnię, szkołę podstawową, restaurację Sphinx i sklep sportowy,. Ujawniamy fakty i mity dotyczące franczyzy. Radosław Majdan zdradza przepis na sukces w biznesie. Bilet na targi franczyzowe gratis!

Czy istnieje biznes bez ryzyka? /01.02.2018

Chciałbyś założyć firmę, która na pewno zarobi? Sprawdź, w jaki biznes można bez obaw inwestować. Zakładamy wydawnictwo, sklep z ubrankami, placówkę bankową, wynajem samochodów, produkcję skarpet, manufakturę roślin, klub fitness i salon urody. Hardkorowy Koksu zdradza, jak wycisnąć zyski z siłowni.

Załóż firmę krok po kroku /01.01.2018

Chcesz mieć elastyczny czas pracy i dużo zarabiać? Rzuć etat i przejdź na swoje! W numerze publikujemy 30 pomysłów na własną restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię we franczyzie. Ponadto otwieramy siłownię, sklep kosmetyczny, żłobek i placówkę bankową. Julia Kamińska opowiada nam o swoim salonie fryzjerskim.

POPULARNE NA FORUM

Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Szukam szkoleń dla bezrobotnego

Szkolenia zawodowe z zakresu spawania stali czy zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych możecie zrobić w ośrodku szkolenia zawodowego MAR-PLAST ...

30 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Reklama na samochodzie czyli oklejanie folią to tez dobra opcja. W Łodzi okleicie m.in. w http://verde-druk.pl/ Nam oni oklejali, u nich tez zamawialiśmy ulotki i...

400 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Jeśli ktoś z Was ma własny hotel i zastanawia się jak zwiększyć zyski z usług dodatkowych znajdujących się w hotelu to zachęcam do zajrzenia na...

229 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018