18.08.2004

Wioska Jażyniec w katalogu firm

Zakłady drobiarskie Jażyniec zaczęły rozwijać sieć franchisingową. Czy znajdą się chętni, którzy będą chcieli prowadzić sklepy mięsne?

Od połowy lat 90-tych działają Zakłady drobiarskie Jażyniec, które specjalizują się w przerobie mięsą drobiowego. Kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu firmowych sklepów stało się bazą do rozwoju sieci franchisingowej. - Najpierw prowadziliśmy tylko sklepy firmowe, ale wiele osób przychodziło z prośbą o pomoc i radę związaną z otwarciem takiego samego sklepu. Wtedy zaczęliśmy myśleć o budowie własnej sieci franchisingowej - mówi Piotr Zych, organizator sieci.

Co oferuje Wioska Jażyniec?

Pomysł na biznes sieci polega głównie na tym, aby biorca kupował od zakładów mięsnych Jażyniec mięso drobiowe i sprzedawał je w prowadzonym przez siebie punkcie. Jak zapewnia firma potencjalny franczyzobiorca otrzyma przygotowany sklep do pracy i towar do sprzedaży. Ponadto będzie miał zapewnione regularne kampanie marketingowe oraz szkolenia w zakresie marketingu i zarządzania ofertą handlową. Prawdopodobny zwrot nakładów inwestycyjnych Piotr Zych szacuje na około 12 miesięcy.

Więcej: Anna Maliszewska, Franchising Info, nr 9, 2004 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0