18.08.2004

Artefe w katalogu firm

Nawet w sztuce dekoracji stołu obowiązuje modny minimalizm. W stylistyce dekoracji wnętrz króluje nierdzewna stal, drewno, ociosany kamień. Na przeciw potrzebom estetów wyszło krakowskie Artefe. Ich wyroby to nowatorskie wzornictwo, stanowiące połączenie formy użytkowej ze sztuką.

Artefe powstało w kwietniu 2001 roku. Firma wprowadziła na rynek produkty użytkowe charakteryzujące się dużą estetyką i powiązaniem z polską tradycją gościnności, które jednocześnie byłyby małymi "dziełami sztuki".

Bezkonkurencyjnie urządzony stół

Artefe nie ma konkurencji wśród krajowych producentów. Nie ma w Polsce tradycji wykonywania wyrobów wysokiej jakości i o nowoczesnym, ciekawym wyglądzie, uważają przedstawiciele firmy. - Staramy się propagować polskie pochodzenie wyrobu, co zyskuje nam rzesze klientów wśród zagranicznych turystów, którzy kupują nasze produkty jako niebanalną pamiątkę z Polski - twierdzi Monika Kolasińska, przedstawicielka sieci.

Widelec franczyzobiorcy

Salony Artefe są zlokalizowane w centrach miast, które odwiedza duża liczba turystów. Według przedstawicieli sieci są oni ich głównymi klientami, mimo że kierują swoją ofertę również do Polaków.

Więcej: Małgorzata Boruń, Franchising Info, nr 9, 2004 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0