27.08.2004

Liberty w katalogu firm

W katalogu firm franchisingowych prezentujemy ofertę Liberty, sieci salonów sprzedaży telefonów komórkowych.

Liberty Poland S.A. powstała w 1990 roku w Bytomiu. Jest autoryzowanym przedstawicielem firmy Polkomtel – operatora sieci telefonii komórkowej Plus GSM. Obecnie Liberty posiada 134 sklepy (18 własnych i 116 franchisingowych) w kilkudziesięciu miastach i dysponuje jedną z największych sieci sprzedaży telefonów komórkowych w Polsce.

Atutem firmy jest m.in. to, że od 2000 roku firma produkuje i dystrybuuje satelitarny system pojazdów Liberty GPS. System jest bardzo przydatny w sytuacjach gdy potrzebna jest precyzyjna informacja o położeniu, czasie przejazdu, prędkości oraz innych parametrach eksploatacji samochodów lub flot pojazdów. Poza tym Liberty GPS skutecznie zabezpiecza przed kradzieżą, a właściciel zawsze wie co się dzieje z jego pojazdem.

Sieć Liberty wciąż się rozwija i cały czas poszukuje nowych partnerów handlowych. Współpraca z siecią może się odbywać na kilka sposobów. Obecnie w ramach sieci Liberty funkcjonują następujące kategorie punktów sprzedaży:

  • Sklepy firmowe – oferują pełny zakres usług. Można w nich opłacić rachunki telefoniczne, wymienić stary aparat na nowy bądź naprawić zepsuty, skorzystać z aktualnych promocji itp.
  • Punkty specjalistyczne – oferują pełen pakiet usług telekomunikacyjnych operatora acz nie można zapłacić w nich rachunku telefoniczego.
  • Punkty niespecjalistyczne – zlokalizowane głównie w centrach handlowych, na pasaż lub też jako wydzielone stoisko z innej działalności handlowej.
  • Punkty dystrybucji produktów pre-paid – oferują pełen zestaw produktów pre-paidowych. Mogą działać jako samodzielne placówki lub jako branża uzupełniająca.

Aby przyłączyć się do sieci Liberty trzeba liczyć się z inwestycją od 10 do 25 tys. zł. Suma waha się w zależności od rodzaju podjętej współpracy z siecią.

Info: Liberty