08.09.2004

Liberty bliżej medycyny

Mobilcard to najnowszy pomysł firmy na rynkową ekspansję. Aparat do monitoringu serca trafił już do niektórych szpitali.

Mobilcard to autorski pomysł firmy Liberty Poland z Bytomia, dystrybutora telefonów komórkowych i usług GSM. Niewielkie urządzenie do monitorowania serca już pojawiło się na rynku. Kosztuje 1,2 tys. zł.

Mobilcard powstał przy współpracy z zabrzańską firmą Igel, która od lat zajmuje się produkcją urządzeń kardiologicznych. Liberty Poland wniosło pomysł i technologię. Aparat na bieżąco sprawdza stan serca, a w razie problemów natychmiast przesyła informacje do lekarza specjalisty.

Liberty Poland nie wyklucza debiutu na giełdzie. - Wcześniej czy później to zrobimy. Na razie przyglądamy się temu, co się dzieje w naszej branży. Z jednej strony zamierzamy utrzymać pozycję dystrybutora telefonów, a z drugiej - szukamy nowych możliwości. Wkrótce rozpoczniemy eksport, m.in. do Niemiec, naszego systemu monitoringu samochodowego - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Wiesław Wiśniewski.

Więcej: Maria Trepińska, "Puls Biznesu", 8 września, 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0