08.09.2004

Domet w katalogu firm

W katalogu firm franchisingowych przedstawiamy Domet, sieć sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Domet jest siecią sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. –Chcemy rozwinąć sieć sklepów branżowych z asortymentem typu 1001 drobiazgów. Dążymy do tego, aby każdy z naszych punktów oferował w sprzedaży wybrane towary z branż takich jak: szkło, ceramika, naczynia, zmechanizowany drobny sprzęt gospodarstwa domowego, chemia gospodarcza i techniczna, artykuły z tworzyw sztucznych, narzędzia gospodarcze, artykuły metalowe i elektroinstalacyjne itp. – twierdzi Ryszard Kotliński, wiceprezes zarządu ds. handlu firmy Domet.

Czy warto zostać franczyzobiorcą sieci?

Domet rozwija się od niedawna, lecz już posiada 2 franczyzobiorców. Do końca 2007 roku planuje otworzyć 30 sklepów. Mają się one znajdować w miejscowościach pomiędzy 5 – 50 tys. mieszkańców. – W pierwszym etapie rozwoju, czyli w latach 2004-2005 zamierzamy otworzyć sklepy w województwach: lubuskim, dolnośląskim oraz wielkopolskim – mówi R. Kotliński.

Jak zapewniają przedstawiciele Dometu, osoba przystępująca do sieci będzie miała zagwarantowaną stabilność pracy sklepu i bezpieczeństwo finansowe prowadzonego przedsięwzięcia przez okres trwania umowy.

Aby stać się franczyzobiorcą sieci trzeba prowadzić działalność gospodarczą o charakterze handlowym, dysponować lokalem sklepowym o powierzchni od 50 do 150 m2 w głównym ciągu pieszym lub komunikacyjnym. Koszt przystąpienia do sieci to 5 tys. zł. Firma w ramach opłaty licencyjnej zapewnia franczyzobiorcy:

  • prawo do korzystania ze znaku firmowego
  • konsultację i aranżację wnętrza sklepu
  • dostawę i rozłożenie towaru wraz ze stylizacją sklepu
  • szkolenie personelu
  • wdrożenie systemu sprzedaży wraz z ometkowaniem towarów
  • reklamę na otwarcie sklepu
  • zaopatrzenie w towary promocyjne z pełną możliwością zwrotu towaru
  • wyłączność na prowadzenie sklepu pod szyldem „Domet” na terenie wybranej miejscowości

Opłaty miesięczne po otwarciu sklepu to 1% od wartości zakupionego towaru (ok. 300zł). Jak zapewniają przedstawiciele sieci kwota ta w całości będzie przeznaczana na reklamę i szkolenie personelu.

Info: Domet