Biznes przyszłości

Piątek
01.10.2004
Tematem numeru są tanie koncepty franczyzowe. W dziale doradczym przedstawiamy zalety i wady franchisingu oraz pokazujemy na co należy zwrócić uwagę przy wyborze franczyzy. W dziale „Jest sprawa” publikujemy artykuł, który opisuje walkę konkurencji na rynku fryzjerskim.
 

Fachowo i ciekawie o franchisingu

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franchisingowych działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku franchisingowym, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W dziesiątym numerze

Nowe otwarcie

Moda pań posłanek
Polska firma odzieżowa Aryton, mimo że jest obecna na rynku odzieżowym od ponad dziesięciu lat, dopiero w tym roku zdecydowała się otworzyć pierwsze sklepy franczyzowe.

Info-shorty

TelePizza modyfikuje strategię
TelePizza Poland, spółka zarządzająca siecią 94 pizzerii, zmodyfikowała strategię działania. Firma po otwarciu 90 lokali wielkomiejskich postanowiła rzucić wyzwanie lokalnym pizzeriom z miast do 80 tysięcy mieszkańców.

Zarobić na rybach i glonach
Bary Bonsai nie mają ujednoliconego wyglądu. Nawet menu jest zróżnicowane. Na czym w takim razie polega franchising sieci?

Liberty tylko na Plusie
Liberty koncentruje się na sprzedaży usług jednego operatora – sieci Plus GSM. W jaki sposób Plus rekompensuję Liberty rezygnację z zysków, które umożliwiłoby mu multioperatorstwo?

Porcelanowi partnerzy
Villeroy&Boch postanowił dystrybuować swoją porcelanę poprzez sieć sklepów Witek’s. Obie firmy negocjują warunki współpracy. Czy jest ona korzystna dla obydwu sieci?

Komórka i cyfrówka w jednym
W niedalekiej przyszłości telefon komórkowy i aparat fotograficzny będą jednym urządzeniem. Z rynku znikną telefony tylko do dzwonienia i aparaty tylko do fotografowania. Firmy, które oprą swój biznes na mariażu telefonii i fotografii mogą sporo zarobić.

Jak sobie pościelesz, tak sobie zarobisz
Firma Art du Blanc masterbiorca francuskiej marki Carre Blanc rozpoczęła sprzedaż własnych sklepów franczyzobiorcom.

Temat numeru - tanie koncepty franczyzowe

Tania ale własna firma
Tanie koncepty franczyzowe stwarzają szansę. Dzięki nim własną firmę może otworzyć nawet bezrobotny z odprawą, czy absolwent z pożyczką z Urzędu Pracy. Dobry wybór taniego systemu może dać zarobki, które pozwolą otworzyć kolejny punkt lub coś większego.

W artykule opisane są następujące sieci franczyzowe: Perfect Lady, Alois Dallmayr, Cafe Minute, Mr Hamburger, Pan American Pizza, Modry Słoń, Razem, Goran, Domet.

Dobre rady

Jak uniknąć złudzeń przy wyborze marki
Gdy kandydat na biorcę wybiera franczyzę, wydaję mu się, że podejmuje racjonalną decyzję. Powinien jednak dokładnie przyjrzeć się swoim emocjom. W artykule radzimy na co należy zwrócić uwagę przy wyborze franczyzy.

Oświetlamy ciemną stronę franchisingu
Dwutygodnik „BusinessWeek” opublikował artykuł o „ciemnej” stronie franchisingu. Autor napisał: „Franchising nie daje gwarancji sukcesu, tępi inwencję, faworyzuje właścicieli licencji”. Przedstawiamy wady i zalety franchisingu we właściwych proporcjach.

Jest sprawa

To jest wojna!
Po 4 sierpnia rynek markowych salonów fryzjerskich w Polsce już nigdy nie będzie taki sam. Opisujemy walkę konkurencyjnych sieci fryzjerskich: Camille Albane vs. Jean Louis David.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.


Ponadto: informacje o sieciach: Carre Blanc, NO Graffiti, Nicole, Tea Club, Szame, Teletorium, Yogen Fruz, Pizza Dominium, Derri i innych.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Na czym zarabiają Polacy? /01.03.2018

Przedstawiamy pomysły na firmę, na których można zarobić duże pieniądze. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć winiarnię, szkołę podstawową, restaurację Sphinx i sklep sportowy,. Ujawniamy fakty i mity dotyczące franczyzy. Radosław Majdan zdradza przepis na sukces w biznesie. Bilet na targi franczyzowe gratis!

Czy istnieje biznes bez ryzyka? /01.02.2018

Chciałbyś założyć firmę, która na pewno zarobi? Sprawdź, w jaki biznes można bez obaw inwestować. Zakładamy wydawnictwo, sklep z ubrankami, placówkę bankową, wynajem samochodów, produkcję skarpet, manufakturę roślin, klub fitness i salon urody. Hardkorowy Koksu zdradza, jak wycisnąć zyski z siłowni.

Załóż firmę krok po kroku /01.01.2018

Chcesz mieć elastyczny czas pracy i dużo zarabiać? Rzuć etat i przejdź na swoje! W numerze publikujemy 30 pomysłów na własną restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię we franczyzie. Ponadto otwieramy siłownię, sklep kosmetyczny, żłobek i placówkę bankową. Julia Kamińska opowiada nam o swoim salonie fryzjerskim.

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

ZOBACZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

POPULARNE NA FORUM

Siłownia

ciekawe wiadomości i strona 192.168 ll

11 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Faktoring a franczyza

Faktoring jest sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki-moim zdaniem lepsze to niz pakowanie się w kredyt. Niestety nie wiem czy mając juz franczyzę mozesz starać się o...

26 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Jaka reklama się opłaca?

Tradycyjna reklama jak baner czy plandeka zawsze się sprawdzi. My zamawialiśmy jedno i drugie od http://erka.gdansk.pl/plandeki/ i z obu rzeczy jesteśmy zadowoleni,...

200 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Tani biznes dla początkującego

Przy rozwijaniu swojego biznesu zdecydowanie dobrze jest wziąć pod uwagę fachową pomoc czyli firmę consultingową. My korzystaliśmy z usług...

80 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Mały kapitał to nie problem. Problemy zaczynają się wtedy,gdy nie radzimy sobie w zarządzaniu. W takim przypadku należy zainteresować się...

227 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Oczaruj klienta

Świetny tekst! Bez tych wskazówek żaden sklep nie ma prawa bytu. Długo nikt nie wytrzyma. Dzisiejszym rynkiem rządzą klienci, więc trzeba przewidywać ich potrzeby....

1 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Żony milionerów też zarabiają

Today the weather is quite beautiful. I like this. It makes me comfortable and works better. But I tried my best and try to finish the contest with a fierce determination to...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Jak zawsze podstawą jest inwestycja w dobry sprzęt kuchenny i dobre produkty. Jeśli o wyposażenie chodzi to my większość rzeczy kupowaliśmy w hurcie w...

50 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2018
zobacz więcej na forum